Reklama

4,35 mld z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Dofinansowano także powiat sanocki!

Opublikowano: czw, 10 gru 2020 14:30
Autor:

 4,35 mld z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Dofinansowano także powiat sanocki! - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 789 mln zł dla woj. podkarpackiego w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W tym ponad 452 mln zł w ramach części wnioskowej.

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program bezzwrotnego wsparcia dla samorządów, których przychody zostały uszczuplone przez pandemię. Pieniądze pochodzą z funduszu COVID-19. To ogromny impuls inwestycyjny dla regionów.

Gminy, powiaty i województwa w całej Polsce otrzymały już 6 mld zł w ramach pierwszego etapu programu. Dzięki temu samorządy mogły rozpocząć realizację ważnych inwestycji, m.in.  budowę i renowację dróg, modernizację i doposażenie szpitali oraz przychodni czy remonty szkół.

Głównym celem Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych jest danie impulsu do dynamicznego rozwoju we wszystkich regionach Polski. To szczególnie ważny instrument podczas walki z ekonomicznymi skutkami pandemii COVID-19. Do woj. podkarpackiego trafi w ramach Rządowego Funduszu w sumie 789 001 306,37 zł. A to nie koniec, bo przed nami drugi nabór w części konkursowej.

O tym, ile środków trafi do województwa podkarpackiego w ramach części konkursowej poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki podczas rozstrzygnięcia konkursu. To kolejne pieniądze dla naszego regionu. Latem, dzięki środkom przekazanym w ramach pierwszego etapu programu przekazano środki wszystkim gminom i powiatom.

W sumie Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych wypłaci jednostkom samorządu terytorialnego 12 mld złotych:

 • 6 mld (środki trafiły latem do wszystkich gmin i powiatów w Polsce)
 • 6 mld (środki przydzielane w ramach konkursu – trzeba złożyć wniosek), w tym:
 • 4,35 mld (nabór do 30.09.2020 – właśnie rozstrzygnięty)
 • 1,65 mld (nabór ruszy wkrótce)
– Do naszego województwa trafi 452 mln zł w ramach drugiej transzy Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. To ponad 150 pozytywnie rozpoznanych wniosków dotyczących różnych inwestycji realizowanych przez podkarpackie samorządy, poczynając od kwestii związanych z remontami oraz budową dróg poprzez duże wsparcie dla modernizacji podkarpackich szpitali, a także ośrodków zdrowia, rozbudowę i modernizację lokalnych ośrodków kultury czy budowę remiz strażackich. Środki te są niezwykle istotne w kontekście sytuacji, która ma miejsce wobec stanu epidemii COVID-19 i na pewno pozwolą na to, by podtrzymać rozwój gospodarczy naszego regionu – powiedziała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Dzięki przyznanym środkom zostaną zrealizowane m.in. inwestycje związane z:
- Likwidacją szkód powodziowych na drogach wojewódzkich – 100 mln zł
- Budową Hospicjum w Stalowej Woli wraz z Poradnią Medycyny Paliatywnej – 15 mln zł
- Rozbudową oraz modernizacja oczyszczalni ścieków w Kolbuszowej Dolnej – 10 mln zł

 4,35 mld zostanie przeznaczone na inwestycje lokalne w gminach, powiatach i województwach. 

Powiat sanocki:

 • Budynek SOSW–przebud. części istniejącej (nowe zaplecze sanit. na dwóch kondygn. wraz z sieciami użytk.), rozbud. o nową część budynku (szatnie na poz. piwnic, na pozostałych kondygn.- sale dydakt., węzły sanit., pom. Pomocn.) wraz z sieciami użytk, inst. fotowolt. OZE,przyłączami elektr.,kan.sanit. i wyposażeniem. Obiekt przyst. dla os. niepełnospr. (winda wewnętrz. komun.pozioma, toalet,pom. dydakt.). Zagospodar. terenu–utw. park., ciągi jezdne i piesze,plac zabaw, ogrodzenie.
 • „Bieszczadzkie Centrum Zdrowia – restrukturyzacja i modernizacja SP ZOZ w Sanoku - jako odpowiedź na potrzeby zdrowotne i uwarunkowania ekonomiczne oraz konieczność integracji systemu usług medycznych na poziomie regionalnym (ponadpowiatowym)”
  Zadanie 1 - „Przebudowa pomieszczeń Budynku Głównego Szpitala na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii”
  Zadanie 2 -„Alokacja Zakładu Analityki oraz Zakładu Mikrobiologii do Pawilonu DiagnostycznoZabiegowego”

  Sanok: 
 • Poprawa gospodarki wodno-ściekowej na terenie miasta Sanoka i zminimalizowanie szkód w środowisku związanych z brakiem odpowiedniej infrastruktury. Inwestycja polega na wybudowaniu sieci wod – kan w celu przyłączenia budynków już istniejących oraz uzbrojenia terenów pod budowę ok. 150 nowych budynków. Długość sieci kanalizacyjnej wyniesie 3 028,00 mb, zaś wodociągowej 3 165,00 mb. Zakres obejmuje też nadzór inwestorski
 • Zapewnienie nowych miejsc przedszkolnych w Sanoku poprzez przebudowę Samorządowego Przedszkola Publicznego nr 3 (dostosowanie pomieszczeń do sal dydaktycznych, przebudowa klatki schodowej, budowa parkingu, oznakowanie ciągów komunikacyjnych, przebudowa sali gimnastycznej, przebudowa węzła c.o. i c.w.u, modernizacja oświetlenia wewnętrznego, montaż instalacji fotowoltaicznej, nadzór inwestorski) 
 • Zakres rzeczowy inwestycji obejmuje budowę sieci wodociągowej wraz z przyłączami w miejscowości Sanoczek wraz z częścią obejmującą miejscowości: Prusiek, Czerteż i Zabłotce na terenie Gminy Sanok w województwie podkarpackim. Planowana długość sieci to 31 612 mb, dodatkowo wykonane zostaną dwie pompownie oraz zbiornik wody. Planowana ilość przyłączy wynosi 150 budynków


  Komańcza: 
 • Budowa pierwszego w Gminie Komańcza przedszkola przy Szkole Podstawowej w Rzepedzi na działce ewid. Nr 165/45, 165/18, 165/19, 164/2, 164/1. Przedszkole będzie się składało z sal przedszkolnych, sanitariatów, łazienek, rozdzielni, zmywalni, pokoju socjalnego, szatni, pomieszczenia porządkowego oraz WC dla personelu. Będzie wyposażone w podjazd dla niepełnosprawnych. Toalety będą przystosowane dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

  Zagórz: 
 • W ramach projektu zaplanowano rozbudowę kanalizacji sanitarnej w gminie Zagórz wraz z montażem instalacji fotowoltaicznej o mocy 30 kW wspierającej proces oczyszczania ścieków. Kanalizacja w miejscowościach Poraż, Morochów i Łukowe składać się będzie z trzech części o łącznej dł. 5 886,6 m. W ramach inwestycji przewidziano wydatki związane z nadzorem autorskim, inwestorskim i inspekcję TV wybudowanej sieci kanalizacji. 

  Besko: 
 • Przedmiotem inwestycji jest rozbudowa z dobudową istniejącego budynku Ośrodka Zdrowia w Besku wraz z przebudową kotłowni gazowej. Inwestycja ma za cel rozdzielenie traktów komunikacyjnych dla osób zdrowych i chorych, zapobiegając ich wzajemnym kontaktom. Ma to pozwolić na ograniczanie rozprzestrzeniania się m.in. COVID-19. 

  Bukowsko: 
 • Gm. Bukowsko realizować będzie zadanie pn. „Budowa wodociągu w miejscowości Pobiedno w gm. Bukowsko”. Inwestycja obejmuje budowę sieci wodociągowej przesyłowo–rozdzielczej z uzbrojeniem, budowa nadziemnego zbiornika retencyjno–wyrównawczego z instalacjami i uzbrojeniem technicznym oraz budowa budynku hydroforni sieciowej z instalacjami, uzbrojeniem technicznym i ogrodzeniem. Wybudowane zostanie 15,80 km sieci wodociągowej oraz system kanalizacji zbiorczej z oczyszczalnią dla przysiółka Sanoczki.

  Tyrawa Wołoska:
 • Przebudowa wraz z termomodernizacją budynku Szkoły Podstawowej w miejscowości Tyrawa Wołoska
 • Przedmiotem inwestycji jest budowa oświetlenia ulicznego w miejscowości: Tyrawa Wołoska, Siemuszowa oraz Rakowa.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.