Pasterka jedności w „Międzybrodzkim BETLEJEM” ZDJĘCIA

  • 25.12.2018, 02:34 (aktualizacja 25.12.2018, 11:16)
  • Redakcja

Podziel się:

Oceń:

Pasterka jedności w „Międzybrodzkim BETLEJEM” ZDJĘCIA Miranda Korzeniowska
Już tradycją stała się Pasterka pod gwiazdami, ponad podziałami w Międzybrodzkiej Cerkwi.

Tuż przed godziną 22:00 droga na malowniczą górę w Międzybrodziu była zakorkowana, padający śnieg nie ułatwiał kierowcom pokonania trudnej trasy, było bardzo ślisko.

- Jesteśmy tu rok w rok, spotykamy się tutaj ze znajomymi ale też co roku przybywa nam stąd nowych znajomych. Dlaczego tu a nie gdzie indziej? Ponieważ uważamy, że nigdzie nie ma takiej atmosfery Bożego Narodzenia jaka jest właśnie tutaj. Proszę spojrzeć: głucha cisza, góry, las, pełno białego śniegu a tu światełko z pięknej drewnianej szopki zaprasza do podejścia i radosnego świętowania – opowiada Pan stojący ze swoją rodziną przy ognisku.

Po Pasterce odprawionej w zabytkowej Cerkwi wierni zjednoczyli się wspólnie kolędując, składając sobie serdeczne życzenia oraz dzieląc się opłatkiem. Można było również zagrzać się przy ognisku. To wszystko sprawiło, że atmosfera była rzeczywiście  bardzo wyjątkowa a bajkowo padający śnieg idealnie dopełnił całość tej scenerii. Ustawiona z dala od zabudowań, przysypana śniegiem szopka przyciągała nie tylko najmłodszych ale też starsi przystawali z zadumą spoglądając na Józefa i Maryję oczekujących na narodziny Zbawiciela. Za rok nie wyobrażamy sobie gdzie indziej spędzić Pasterki! 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji oraz relacji na żywo: https://www.facebook.com/gazetasanocka/videos/1155139857985041/

Redakcja

Zdjęcia (29)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe