Zaproszenie na Orszak Trzech Króli w Sanoku

  • 26.12.2018, 13:03 (aktualizacja 26.12.2018, 14:42)
  • Redakcja
Podziel się:
Oceń:
spotkajmy_sie_na_orszaku_trzech_kroli_-_6_stycznia_2019_1950rt7c0f_.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Już po raz trzeci wspólnie z Sanockimi Parafiami, Gminą Miasta Sanoka i Powiatem Sanockim, organizujemy Orszak Trzech króli w Sanoku.

Nasz orszak jest częścią wydarzeń, które tego dnia dzieją się na terenie całej Polski w tym roku pod hasłem „Odnowi oblicze ziemi…” - mówi koordynator orszaku Damian Biskup

W tym roku po raz pierwszy dołączy do nas parafia z Olchowiec, która po połączeniu na ulicy Jagiellońskiej z parafią z Posady stworzy zielony orszak. Niebieski orszak to Parafia farna i Ojców Franciszkanów. W czerwonym orszaku wędrować będzie parafia z Dąbrówki i Wójtostwa, dodam tylko, że to najdłuższe trasy do miejsca spotkania jakim jest Plac Harcerski.

Po przedstawieniu pierwszej sceny pod góra parkową, połączone orszaki już z Trzema Królami udadzą się na sanocki Rynek aby oddać pokłon nowo narodzonej Bożej Dziecinie. Wspólnie z koordynatorami Orszaku, Andrzejem Chrobakiem i Łukaszem Radożyckim, który jest pomysłodawcą orszaku w Sanoku, w każdym roku staramy się urozmaicić i rozbudować program tych największych w naszym mieście jasełek.

Główną rolę w organizacji orszaku odgrywają poszczególne parafie, które biorą na siebie trud przygotowania wystrojów, scen i „wyposażenia” wszystkich idących w korony, flagi, ubiory. Zapraszamy wszystkich do wspólnego celebrowania Święta Objawienia Pańskiego w Sanoku. Podczas Orszaku organizujemy konkurs szopek (można je przynieść w dniu orszaku na rynek, gdzie najlepsze prace zostaną pokazane publicznie a ich autorzy dostaną nagrody orszakowe).

Nowością w tym roku jest zbiórka zabawek, które zostaną przekazane potrzebującym. Zabawki nie muszą być nowe, ważne żeby były zadbane i sprawne (zbieramy je na Rynku obok sceny lub w parafiach).

Orszak chcemy zakończyć przed godziną 16 aby ten kto chce mógł uczestniczyć we Mszy Świętej w sanockiej Farze.

Prosimy również o oznaczanie materiałów orszakowych publikowanych np. w mediach społecznościowych hasztagiem #otksanok2019

 

Tak było w ubiegłym roku https://www.facebook.com/pg/umsanok/photos/?tab=album&album_id=2110393035655717

Redakcja

Zdjęcia (1)


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Anna Maria
Anna Maria 31.12.2019, 13:04
Dosyć wykorzystywania świąt kościelnych na potrzeby politycznego lansu. :
Antypolityk
Antypolityk 27.12.2018, 00:28
Ja nie ide bo za duzo w tym polityki i durnego lansu. Impreza fajna ale jako ze organizatorzy to ludzie zwiazani z sanocka scena polityczna to wiem jak to bedzie wygladac. Takze dziekuje, zostane w domu.
adam
adam 26.12.2018, 18:10
Trzech Króli to jest jedno z największych świąt kościelnych.I niech
tak zostanie!!! W tym miejscu mam apel do duchownych.Nie mieszajcie tego
święta z polityką,tak jak to było w ubiegłym roku.kiedy na scenie
zobaczyliśmy miejscowych polityków.Niech politycy nie próbują
wchodzić w role księży i odwrotnie.

Pozostałe