Akcja "Boże Narodzenie 2018"

  • 27.12.2018, 09:45 (aktualizacja 27.12.2018, 09:56)
  • Redakcja/KWP Rzeszów

Podziel się:

Akcja "Boże Narodzenie 2018" KWP RZESZÓW
PODKARPACIE. W trakcie tegorocznych działań "Boże Narodzenie 2018" na drogach Podkarpacia doszło do 16 wypadków. 22 osoby zostały ranne, a dwie poniosły śmierć. Funkcjonariusze zatrzymali i udaremnili dalszą jazdę 34 nietrzeźwym kierowcom.

 

- Podczas prowadzonych działań policjanci odnotowali dwa tragiczne wypadki z udziałem pieszych. Do pierwszego z nich doszło w piątek, w pierwszym dniu działań, w Zwierniku w powiecie dębickim. Ciało 40-letniego mężczyzny odnaleziono w przydrożnym rowie. Prawdopodobnie został potrącony przez samochód, którego kierowca oddalił się z miejsca zdarzenia. Do kolejnego wypadku doszło w niedzielę w Strzyżowie. Kierujący hondą potrącił kobietę przechodzącą przez jezdnię, w rejonie skrzyżowania. Mimo wysiłków lekarzy, życia 60-letniej mieszkanki powiatu strzyżowskiego nie udało się uratować – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

-, Mimo, że warunki drogowe były trudne, kierowcy jeździli bezpiecznie. W drugi dzień Świąt, mimo że był to dzień powrotów, policjanci nie odnotowali żadnego wypadku. W ciągu sześciu dni, funkcjonariusze zatrzymali 34 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę pomimo tego, że wcześniej pili alkohol. Podczas ubiegłorocznej akcji było ich 49 dodaje KWP Rzeszów.

 

Redakcja/KWP Rzeszów


Pozostałe