Basior zagryziony przez pobratyńców.

  • 03.01.2019, 07:06 (aktualizacja 03.01.2019, 08:53)
  • ASZ/Zatwarnicki/RDLP Krosno
Podziel się:
Oceń:
Basior zagryziony przez pobratyńców. Janusz Kuzar/RDLP Krosno
BIESZCZADY. W Sylwestra w okolicy Tworylnego na teren Nadleśnictwa Lutowiska znaleziono martwego wilka. Na truchło trafił turysta. Straż Leśna zabezpieczyła je do chwili przeprowadzenia sekcji przez lekarza weterynarii. O zdarzeniu powiadomiona została Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Rzeszowie.

- Sekcja przeprowadzona przez lekarza weterynarii wykazała, że przyczyną śmierci było zagryzienie przez inne wilki. Liczne rany kąsane wskazywały, że potężny, ważący 55 kg basior, walczył mocno, nim padł od kłów swych pobratymców – poinformował Edward Marszałek - rzecznik prasowy RDLP w Krośnie.

– Wilk miał poprzerywane tętnice pachwinowe, rany na żebrach, uszkodzone płuco i wyrwany kawał mięsa z karku – powiedział nadleśniczy Marek Bajda na łamach strony internetowej RDLP w Krośnie. – Wykluczony został udział człowieka. Trzeba pamiętać, że w tym okresie zaczyna się cieczka u wilków, a w watahach, które liczą coraz więcej osobników, trwa ostra rywalizacja o przywództwo i prawo udziału w rozrodzie. Ponieważ w rozrodzie uczestniczy zwykle dominująca para, ewentualna konkurencja jest bezwzględnie ze stada usuwana – dodał nadleśniczy.

Tego typu przypadki odnotowywane były już w ostatnich latach na terenie wielu nadleśnictw w Bieszczadach.

ASZ/Zatwarnicki/RDLP Krosno

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe