STRAŻ GRANICZNA. Nowi pogranicznicy złożyli ślubowanie

  • 05.01.2019, 13:37 (aktualizacja 05.01.2019, 13:47)
  • Redakcja
Podziel się:
Oceń:
STRAŻ GRANICZNA. Nowi pogranicznicy złożyli ślubowanie
Ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy do Bieszczadzkiego Oddziału SG

W komendzie Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu miał miejsce uroczysty apel w trakcie którego 14 nowo przyjętych funkcjonariuszy złożyło ślubowanie. Ceremonia odbyła się w obecności pocztu sztandarowego, kadry kierowniczej oraz rodzin funkcjonariuszy.

W komendzie BiOSG w Przemyślu odbyło się w piątek (4 stycznia) ślubowanie 14-osobowej grupy nowo przyjętych do służby funkcjonariuszy.

Ślubowanie odebrał Komendant Bieszczadzkiego Oddziału płk SG Robert Rogoz.

W swoim wystąpieniu, zwracając się do nowo przyjętych, pogratulował im pozytywnego zakończenia procesu rekrutacyjnego, życzył powodzenia w dalszych etapach szkolenia, a następnie - sukcesów w służbie. Podziękował również rodzinom i prosił o wsparcie dla nowicjuszy.

Nowo przyjęci to mieszkańcy Podkarpacia. Wśród nich są dwie kobiety.

Za kilka dni rozpoczną 8-miesięczne szkolenie w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu. Po pozytywnie zdanych egzaminach, funkcjonariusze wrócą do Bieszczadzkiego Oddziału SG i rozpoczną służbę na polsko-ukraińskiej granicy państwowej.

 

-W ubiegłym 2018 roku do służby w Bieszczadzkim Oddziale SG przyjętych zostało łącznie 90 nowych funkcjonariuszy. W roku bieżącym jest  planowanych przyjęcia 120 osób - mówi Elżbieta Pikor z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Redakcja

Zdjęcia (8)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe