STRAŻ GRANICZNA. Nowi pogranicznicy złożyli ślubowanie

  • 5.01.2019, 13:37 (aktualizacja 05.01.2019 13:47)
  • Redakcja
Podziel się:
Oceń:
STRAŻ GRANICZNA. Nowi pogranicznicy złożyli ślubowanie
Ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy do Bieszczadzkiego Oddziału SG

W komendzie Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu miał miejsce uroczysty apel w trakcie którego 14 nowo przyjętych funkcjonariuszy złożyło ślubowanie. Ceremonia odbyła się w obecności pocztu sztandarowego, kadry kierowniczej oraz rodzin funkcjonariuszy.

W komendzie BiOSG w Przemyślu odbyło się w piątek (4 stycznia) ślubowanie 14-osobowej grupy nowo przyjętych do służby funkcjonariuszy.

Ślubowanie odebrał Komendant Bieszczadzkiego Oddziału płk SG Robert Rogoz.

W swoim wystąpieniu, zwracając się do nowo przyjętych, pogratulował im pozytywnego zakończenia procesu rekrutacyjnego, życzył powodzenia w dalszych etapach szkolenia, a następnie - sukcesów w służbie. Podziękował również rodzinom i prosił o wsparcie dla nowicjuszy.

Nowo przyjęci to mieszkańcy Podkarpacia. Wśród nich są dwie kobiety.

Za kilka dni rozpoczną 8-miesięczne szkolenie w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu. Po pozytywnie zdanych egzaminach, funkcjonariusze wrócą do Bieszczadzkiego Oddziału SG i rozpoczną służbę na polsko-ukraińskiej granicy państwowej.

 

-W ubiegłym 2018 roku do służby w Bieszczadzkim Oddziale SG przyjętych zostało łącznie 90 nowych funkcjonariuszy. W roku bieżącym jest  planowanych przyjęcia 120 osób - mówi Elżbieta Pikor z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Redakcja

Zdjęcia (8)

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe