Praca za granicą – o czym warto pamiętać

  • 7.01.2019, 21:40
  • artykuł sponsorowany
Podziel się:
Praca za granicą – o czym warto pamiętać
Coraz więcej Polek decyduje się na podjęcie pracy zagranicą, w charakterze opiekunki seniorów. Najczęściej wskazywanymi kierunkami potencjalnej emigracji zarobkowej są Niemcy i Wielka Brytania. Zanim jednak podejmiemy decyzję o wyjeździe, powinniśmy pamiętać o kilku kwestiach.

Planując podjęcie pracy w charakterze opiekunki osoby starszej, należy przede wszystkim zdać się na sprawdzonych i wiarygodnych pracodawców, którzy zapewniają swoim pracownikom legalne i bezpieczne zatrudnienie. Pracując bez umowy nie można mieć pewności, że otrzyma się pieniądze, na które uczciwie się zapracowało. Żeby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji najlepiej podpisać umowę przed podjęciem pracy – za nielegalną pracę w Niemczech grozi aż 5000 euro kary.

Przed podjęciem pracy warto sprawdzić czy pracownik ma dostęp do szkoleń podnoszących jego kwalifikacje zawodowe. Najlepsze firmy, poza nauką opieki nad seniorami, oferują swoim pracownikom darmowe kursy językowe, dzięki którym praca za granicą jest dużo łatwiejsza.

Cieszące się największym zaufaniem firmy zapewniają swoim opiekunkom dostępną bez przerwy linię alarmową, poprzez którą mogą zgłosić wszystkie awaryjne sytuacje, również problemy ze zdrowiem.

Podczas przeglądania ofert pracy dla opiekunek przede wszystkim należy wybrać te, które zapewniają legalne i bezpieczne zatrudnienie. Oferty nielegalnego zatrudnienia najczęściej wyróżniają się nierealistycznie wysokimi zarobkami, które nie zrekompensują jednak zagrożeń oraz stresu związanych z pracą na czarno.

Kolejnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę jest doświadczenie pracodawcy i opinie pracowników przez niego zatrudnianych. Jeżeli firma działa od wielu lat, na pewno będzie zatrudniała odpowiednich doradców, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania potencjalnego kandydata.

Pracuj jako opiekunka seniorów z Promedica24, która już od 14 lat z dumą wyznacza standardy w branży, konsekwentnie realizując swoją misję. 

Zadzwoń już dziś i umów się na spotkanie z naszą rekruterką! Tel. 517 174 015

artykuł sponsorowany

Zdjęcia (2)


Pozostałe