Straż Graniczna zatrzymała skradzioną ciężarówkę oraz luksusowego mercedesa

  • 11.01.2019, 15:06 (aktualizacja 11.01.2019, 20:41)
  • Redakcja
Podziel się:
Oceń:
Straż Graniczna zatrzymała skradzioną ciężarówkę oraz luksusowego mercedesa BiOSG
Podkarpaccy strażnicy graniczni zatrzymali wczoraj dwa skradzione pojazdy warte łącznie około 290 tys. złotych. To ciężarówka skradziona w Polsce oraz wypożyczony w Hiszpanii mercedes, którego usiłował wywieźć na Ukrainę 52-letni Hiszpan.

Pierwszy z pojazdów zatrzymali funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki Medyce. W trakcie patrolu realizowanego wczoraj (10 stycznia) w Przemyślu, zwrócili uwagę na pozostawiony w nietypowym miejscu ciągnik siodłowy marki Scania.

W wyniku dokonanych sprawdzeń, funkcjonariusze szybko ustalili, że pojazd wart ok. 90 tys. złotych został kilka dni wcześniej skradziony na terenie woj. łódzkiego. W trakcie wykonywania czynności, do Straży Granicznej zgłosił się prawowity właściciel pojazdu, który dotarł tutaj naprowadzany przez system GPS zainstalowany w ciężarówce.

Aktualnie, okoliczności sprawy badają przemyscy policjanci.

Niespełna dwie godziny później na przejściu granicznym w Korczowej, strażnicy graniczni zatrzymali mercedesa model C220 z 2018 roku. Luksusowym pojazdem podróżował 52-letni obywatel Hiszpanii, który zgłosił się do odprawy na wyjazd z Polski.

Funkcjonariusze zaniepokojeni faktem, że cudzoziemiec nie posiada dowodu rejestracyjnego do mercedesa zarejestrowanego na terytorium Hiszpanii, dokonali szczegółowej kontroli legalności pochodzenia pojazdu. W oparciu o współpracę międzynarodowa służb ustalono, że pojazd pochodzi z hiszpańskiej wypożyczalni która zgłosiła go jako utracony oraz że jest już poszukiwany w całej Europie oraz poza nią, m. in. przez Interpol.

Obywatela Hiszpanii oraz mercedesa wartego ok. 200 tys. złotych przekazano Policji z Radymna.

W 2019 roku to pierwsze skradzione pojazdy zatrzymane przez strażników granicznych z Podkarpacia. W minionym roku zatrzymali oni łącznie 175 różnego rodzaju skradzionych pojazdów wartych łącznie ponad 7,4 mln złotych oraz części pochodzące ze skradzionych pojazdów wartych ok. 1,3 mln złotych.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe