WOŚP PODKARPACIE: Policja radzi jak bezpiecznie kwestować

  • 13.01.2019, 18:39
  • Redakcja
Podziel się:
Oceń:
WOŚP PODKARPACIE: Policja radzi jak bezpiecznie kwestować
Na terenie całego kraju odbywa się dziś 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulicach wszystkich miast naszego województwa pojawi się większa liczba patroli. Jak co roku nad bezpieczeństwem kwestujących i osób uczestniczących w imprezie czuwać będą podkarpaccy policjanci. Należy pamiętać, że w sytuacji wymagającej interwencji policjantów alarmujmy dzwoniąc pod bezpłatne numery telefonów 997 lub 112.

Kwesta 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywa się we wszystkich miastach naszego województwa. Aby zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom, na ulicach jest więcej policyjnych patroli, zwłaszcza w miejscach, gdzie odbywają się zbiórki datków. Funkcjonariusze dbają o bezpieczeństwo wolontariuszy oraz porządek podczas odbywających się imprez. Policjanci szczególną uwagę zwracają na to, czy zbiórki prowadzone są przez osoby do tego uprawnione.

Jak co roku w zbiórkę pieniędzy zaangażowanych jest wiele osób - wolontariuszy. Apelujemy do wszystkich, a w szczególności do najmłodszych kwestujących, aby prowadzili zbiórkę pieniędzy w bezpiecznych miejscach, czyli między innymi: na głównych ciągach komunikacyjnych, w miejscach dobrze oświetlonych, w których występuje duże natężenie ruchu pieszych oraz objętych monitoringiem kamer, itp.

Wolontariusze, zwłaszcza ci najmłodsi, nie powinni prowadzić zbiórek w miejscach mało uczęszczanych, źle oświetlonych ulicach czy rejonach, które uznawane są za niebezpieczne. Unikać powinni także prowadzenia zbiórek pieniędzy samodzielnie. W grupie jest zawsze bezpieczniej. W miarę możliwości powinni zapewnić sobie towarzystwo innych wolontariuszy, a jeżeli jest to możliwe, opiekę osób dorosłych. Szczególnie ważne jest to wtedy, kiedy po zakończonej zbiórce pieniędzy wracają do swoich sztabów.

Nieodzownym atrybutem wolontariuszy są wszystkim doskonale znane „serduszkowe” naklejki. W sytuacji podejrzenia, że ktoś podszywa się pod wolontariusza WOŚP i posługuje się podrobionym identyfikatorem lub podejrzanie wyglądającą puszką, powinien skontaktować się z Policją lub strażą miejską/gminną.

Pamiętajmy, że w wypadku podejrzenia zaistnienia niebezpieczeństwa lub w przypadku podejrzanych zachowań napotkanych osób, które mogłyby zagrażać bezpieczeństwu wolontariuszy i osób uczestniczących w imprezach, nie należy się wahać i natychmiast powiadamiać Policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 997 lub 112.

Redakcja

Zdjęcia (4)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe