Polska Alaska

  • 23.01.2019, 10:51
  • ASZ

Podziel się:

Oceń:

Polska Alaska ASZ Wyścigi w Lutowiskach.
LUTOWISKA. 8 w lutego do Lutowisk zjadą najlepsi maszerzy z Polski i zagranicy. Staną na starcie XIII Wyścigigów Psich Zaprzęgów „W Krainie Wilka MID Lutowiska 2019”.

Wyścigi psich zaprzęgów w Lutowiskach są najstarszą tego typu rywalizacją w Polsce na średnich dystansach. W dotychczasowych edycjach rywalizowało ponad 60 załóg z Polski i Europy.

Z roku na rok przybywa zawodników i kibiców tego sportu, a Lutowiska nazywane są polską Alaską.

To właśnie na Alasce w miejscowości Nome w 1908 r. zorganizowano pierwsze oficjalne zawody. Od kilku lat podobna impreza organizowana jest też w Bystrem koło Baligrodu.

Bieszczadzkie zawody zaliczane są do Pucharu Polski i Pucharu Marszałka Województwa Podkarpackiego. Organizatorem jest Klub Sportowy Psich Zaprzęgów Nome-Rzeszów. Zobacz zdjęcia z poprzednich edycji.

 

ASZ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe