Twierdza - 19

  • 23.01.2019, 14:54
  • ASZ/UW Rrzeszów

Podziel się:

Oceń:

Twierdza - 19 Akademia Sztuki Wojennej Akademia Sztuki Wojennej
PODKARPACIE. Akademia Sztuki Wojennej realizuje na Podkarpaciu ćwiczenie pod kryptonimem TWIERDZA-19. Ważne miejsce zajmują w nim kwestie związane ze współpracą układu pozamilitarnego z siłami zbrojnymi w przypadku wystąpienia zagrożenia bezpieczeństwa państwa. Ćwiczenia potrwają do 25 stycznia.

Dzisiaj zorganizowano spotkanie uczestników ćwiczenia z wojewodą podkarpackim Ewą Leniart i Wojewódzkim Zespołem Zarządzania Kryzysowego.

Celem było określenie zasad koordynacji działań, optymalnych dla wszystkich stron, a czyli współpracy wojska z podmiotami cywilnymi.

- Celem ćwiczenia jest m.in. nauka rozwiązywania problemów taktycznych, doskonalenie umiejętności indywidualnej i zespołowej pracy osób funkcyjnych na stanowiskach dowodzenia, ale także współdziałania z Wojskami Obrony Terytorialnej, oddziałami Straży Granicznej oraz Żandarmerii Wojskowej w zakresie oceny terenu, wykorzystania infrastruktury, zdobywania informacji, przeciwdziałania zagrożeniom hybrydowym i wsparcia bojowego – czytamy na stronie internetowej Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie.

W ćwiczeniach uczestniczą: 3 Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej, Komenda Główna Straży Granicznej, Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej, 21 Brygada Strzelców Podhalańskich, Oddział Specjalny Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim, Mobilny Zespół Zabezpieczenia Geograficznego, 12 Baza Bezzałogowych Statków Powietrznych, Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych, Wojewódzki Sztab Wojskowy w Rzeszowie oraz Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie.

Organizatorem ćwiczenia jest Instytut Sztuki Operacyjnej i Taktyki z Zakładu Działań Wojsk Lądowych i Obrony Terytorialnej Wydziału Wojskowego Akademii Sztuki Wojennej.

ASZ/UW Rrzeszów

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe