Podsumowanie współpracy BiOSG oraz SOK Przemyśl

  • 29.01.2019, 20:58 (aktualizacja 29.01.2019, 21:11)
  • MK
Podziel się:
Oceń:
Podsumowanie współpracy BiOSG oraz SOK Przemyśl
29 stycznia w komendzie Bieszczadzkiego Oddziału SG w Przemyślu podsumowano współpracę Straży Granicznej ze Strażą Ochrony Kolei w 2018 roku. Komendanci obu jednostek rozmawiali o efektach dotychczasowych działań oraz planach na rok bieżący.

Współpraca Bieszczadzkiego Oddziału SG oraz Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Przemyślu ma już wieloletnią tradycję. Zadania realizowane przez obie służby mają głównie na celu zapewnienie bezpieczeństwa w pociągach oraz na obszarach kolejowych, a także walkę z przestępczością transgraniczną.

Wspólne działania obejmują m.in kontrolę osób, wagonów, bagaży, obiektów oraz pojazdów na obszarach kolejowych. To także czynności podejmowane w ramach ogólnopolskich akcji np. „Bezpieczna kolej”.

W spotkaniu uczestniczył Komendant Bieszczadzkiego Oddziału SG płk SG Robert Rogoz oraz Komendant Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Przemyślu Jerzy Brodowski. Z obu stron zaproszono również właściwych merytorycznie ekspertów.

W trakcie spotkania podsumowano wspólnie zrealizowane w 2018 roku przedsięwzięcia oraz ich efekty. Określono także obszary współpracy na 2019 rok.

Jak podkreślili komendanci obu jednostek, głównym elementem pozytywnie wpływającym na efektywność funkcjonującej współpracy jest szybka wymiana informacji, która przyczynia się do zapewnienia bezpieczeństwa w pociągach i na obszarach kolejowych, przeciwdziałania nielegalnej migracji i zapobiegania przemytowi towarów m.in. towarów akcyzowych.

W ramach wspólnie prowadzonych czynności w ubiegłym roku ujawniono m.in. nielegalne wyroby akcyzowe o wartości przekraczającej 70 tys. złotych - podsumowano na spotkaniu.

MK

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe