Spotkanie autorskie Anny Hydzik

  • 30.01.2019, 11:44 (aktualizacja 30.01.2019, 14:38)
  • Miranda Korzeniowska
Podziel się:
Oceń:
vid_20190129_104257.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krośnie Filia w Sanoku odbyło się spotkanie autorskie podopiecznej Warsztatu Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia "ŚWIETLIK" - Anny Hydzik. Młoda artystka, oprócz poezji interesuje się sportem, malarstwem, które doskonali na zajęciach w WTZ-cie.

Spotkanie poetyckie Anny Hydzik to była sentymentalna podróż w "Tajemniczy Zakątek". Zebrani goście z zadumą wysłuchali wierszy z tomiku Pani Anny. Czytała sama autorka jak i też zebrani goście: m.in. uczennice SP6 w Sanoku, uczestnicy WTZ Stowarzyszenia "ŚWIETLIK", nauczyciele i bibliotekarze.

Poezja utalentowanej Anny Hydzik to samo życie. Jak autorka przyznaje wiersze "wyrastają" z jej przeżyć, doświadczeń, zmagań, radości i smutków. Pojawiają się więc utwory mówiące o magii przyjaźni, rodzinie, ojczyźnie, przemijaniu i sensie życia a także o naszym rodzinnym mieście Sanoku. 

Poniżej zamieszczamy jeden z wierszy Anny Hydzik, ten który nam osobiście zapadł w serce:

 

"Chmura zastanowienia"

Z niebieskiego tła 

płynie wiele chmur

chmurki różnego kształtu

aż trudno policzyć

zobaczyć można w nich moc

którą możemy brać

jako wzór

Naśladować ją

gdy nie wiemy co robić

Nic straconego

dopiero właśnie

otworzą się oczy

i zobaczymy wzór

otworzą się uszy

usłyszymy rady

kierowane do nas

wszystkich ludzi na ziemi.

Miranda Korzeniowska

Zdjęcia (28)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe