SANOK: Waldemar Szybiak Zasłużony Kulturze Gloria Artis

  • 31.01.2019, 11:30 (aktualizacja 31.01.2019, 13:37)
  • MK

Podziel się:

Oceń:

SANOK: Waldemar Szybiak Zasłużony Kulturze Gloria Artis materiały nadesłane
29 stycznia 2019 rok w Sali Kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego odbyła się uroczystość wręczenia medali i odznaczeń państwowych.

Waldemar Szybiak – dyrektor Sanockiego Domu Kultury został odznaczony  medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis, który jest nadawany „przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego osobie lub instytucji wyróżniającej się w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej lub ochronie kultury i dziedzictwa narodowego”. Na uwagę zasługuje fakt, że Waldemar Szybiak był jedyną osobą w gronie nagrodzonych, uhonorowaną tym zaszczytnym wyróżnieniem.

 

„Jest to bardzo miła wiadomość na początek roku. Odznaczenie traktuję jako formę uznania, docenienia i podsumowania dotychczasowej pracy. To także motywacja do tworzenia nowych wydarzeń z zakresu podstawowej działalności kulturalnej, edukacji artystycznej i festiwali. Dobre gesty, słowa, dla nas ludzi związanych z upowszechnianiem kultury, są niezwykle cenne i stanowią powód do dużej satysfakcji. W uzasadnieniu wniosku o przyznanie medalu podkreślano kultywowanie przez nasz ośrodek,  najwyższych wartości kultury polskiej i europejskiej, wieloletnią konsekwencję w realizacji zadań, kulturotwórczą i promocyjną rolę Festiwalu im. Adama Didura. Mam nadzieję, że to wyróżnienie będzie dobrym znakiem na cały 2019 rok” – powiedział Waldemar Szybiak

 

MK

Zdjęcia (3)


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
ala
ala 04.06.2019, 10:07
Gratulacje Waldi.
Temu Misiu
Temu Misiu 31.01.2019, 12:18
Czy to się dzieje na planie filmu Barei?

Pozostałe