Budżetowy bajzel

  • 23.05.2016, 22:06
  • Ewelina Kochan
Podziel się:
Oceń:
Budżetowy bajzel Ewelina Kochan
Wrzawa i poruszenie panowało na ostatnich sesjach w gminie Komańcza. Radni są oburzeni zachowaniem władzy.

Jednym z punktów poruszanych na obradach rady gminy były zmiany budżetowe na 2016 rok. Temat wywołuje wiele kontrowersji i jest przedmiotem licznych sporów wśród radnych.

Budżet jak wrzód
Z sesji na sesję kondycja finansowa w gminie Komańcza pogarsza się. Radni zarzucają Stanisławowi Bielawce, wójtowi, „samowolkę” w podejmowaniu decyzji dotyczących gminy.

Gmina Komańcza posiada zadłużenie na około 7 mln złotych. Niektórzy radni twierdzą, że włodarz celowo ukrywał całość długu.

Pierwsze przesłanki o nieprawidłowościach pojawiły się w styczniu. Na marcowej sesji radni dowiedzieli się o podpisaniu umowy sprzedaży wierzytelności zaciągniętych długów w wysokości 1 mln 200 tys. złotych na pokrycie zadłużenia z 2015 roku i na bieżące wydatki. Do tej pory samorządowcy nie zostali poinformowani o pożyczce.

Więcej w 20 numerze Korso

Ewelina Kochan

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe

jakiś kod
optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------