Łucznicy Sanoka

  • 25.10.2016, 05:01
  • Sabina Tworek

Podziel się:

Oceń:

Łucznicy Sanoka Łucznicy Sanoka
Łucznicy Sanoka to pasjonaci tradycyjnych łuków drewnianych, to znajomi, którzy spotykają się w wolnej chwili, aby wspólnie spędzić czas. Grupa istnieje od trzech lat i liczy obecnie piętnastu członków.

Jednym z pierwszych, który wstąpił w jej szeregi jest Krzysztof Florczak, informatyk z zawodu. Już jako dziecko przejawiał zamiłowanie do łucznictwa. Jak większość małych chłopców biegał po podwórku z łukiem. Jego bohaterem był wówczas Robin Hood. Lata mijały, ale zamiłowanie do strzelania nie ustąpiło. Na wiadomość, że w Sanoku formuje się grupa osób, która w wolnym czasie udaje się nad San, aby postrzelać do tarczy, od razu zareagował odzewem.

– Zadzwonili do mnie znajomi i spytali, czy nie wybrałbym się z nimi postrzelać – opowiada. – Bez wahania zgodziłem się. Wiedziałem, że w Sanoku działało dawniej Bractwo Rycerskie Ziemi Sanockiej, ale dopiero teraz zdecydowałem się rozwijać swoje hobby.

Na początku grupa liczyła trzy osoby. Dopiero, gdy jej członkowie utworzyli profil na facebooku, o ich pasji dowiedziało się więcej osób.

– Wypatrzył nas nawet Włodek Woźnica z okolic Biecza, który od wielu lat prowadzi grupę łuczników w Rożnowicach – mówi. – Zaprosił nas do siebie, abyśmy wspólnie potrenowali. To był nasz pierwszy wyjazd, który zapoczątkował kolejne.

Więcej w 42 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Sabina Tworek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe