Sygnały czytelników - Podwyżki za śmieci a śmietniki pootwierane!

  • 31.01.2019, 23:28 (aktualizacja 01.02.2019, 00:06)
  • Redakcja
Podziel się:
Oceń:
Sygnały czytelników - Podwyżki za śmieci a śmietniki pootwierane! materiały nadesłane
Napisał do nas czytelnik, który jest zbulwersowany tym, że musi płacić za cudze śmieci.

Szanowna Redakcjo!

Już kilka razy zabierałem się do napisania tego maila, ciągle kasowałem treść, jednak po ogłoszeniu podwyżek cen za odpady komunalne wreszcie się zebrałem.

To, że pod śmietniki osiedlowe podjeżdżają samochody z domów jednorodzinnych z całkiem innych osiedli to raz, wyciągają bezczelnie z bagażnika wory i bez najmniejszych oporów wyrzucają je do naszego śmietnika. W zimie są to pojedyncze worki ale w lecie masę tego jest - trawniki przydomowe koszą - wiozą do nas, śmieci, poobcinane konary drzew, stare grille itp. Poza tym druga ciekawa sprawa, codziennie jak wychodzę do pracy przed 7:00, spotykam Pana "szperacza", który ma na ramie rowera zawieszoną dużą obręcz a na niej cały pęk kluczy. Zagadnąwszy go z ciekawości kiedyś, dowiedziałem się, że ma klucze do wszystkich śmietników. Ten Pan raczej zabiera rzeczy ze śmietnika a nie dodaje, więc krzywdy nam nie robi, lecz pokazuje to, że łatwo jest zdobyć klucz do klatki z kubłami na śmieci z każdego osiedla. Dodatkowo, ludzie nie pilnują zamykania owych klatek z kontenerami, albo zamki są zepsute tak jak ten u nas i już tydzień są otwarte i każdy się może "dorzucić". Może spółdzielnie mieszkaniowe i ich zarządcy jakoś są w stanie zapanować nad tym problemem? Monitoring? Sam nie wiem ale ja się nie znam na tym, są mądrzejsi. Dlatego zgłaszam duży problem zanim trawniki się na nowo zazielenią i znowu "obcych" śmieci nam przybędzie!

Pozdrawiam serdecznie i liczę, że tym się Państwo zajmiecie i zadacie pytanie komu trzeba.

Stały czytelnik.

Redakcja

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Skąd to się bierze?
Skąd to się bierze? 01.02.2019, 10:06
W wielu gminach Polski zapowiadane są horrendalnie wysokie bo nawet ponad 100 procentowe podwyżki comiesięcznych opłat za usuwanie śmieci – www.portalsamorzadowy.pl/gospodarka-komunalna/burmistrz-o-podwyzkach-oplat-za-odpady-katastrofa-i-masakra,118099.html ... Warto więc zapoznać się jak to jest we Wspólnocie Europejskiej... Czy w bogatych krajach starej UE gminy ogłaszają przetargi na odbiór i zagospodarowanie odpadów swoich mieszkańców, czy np. po niemieckich gminach jeżdżą polskie, francuskie czy z innych krajów śmieciarki? Czy w ogóle jeżdżą śmieciarki tych co czyhają na comiesięczne opłaty rodzin za śmieci? NIE! Bo w tych bogatych krajach te ustawowe zadanie samorządów gminy wykonują bez przetargów poprzez własne firmy, po kosztach własnych w tak zwanym systemie „in house” a więc bez narzutów na realizację misji, którą dla obcych firm niemunicypalnych jest pomnażanie swoich zysków… Tym bardziej nie pozwalają na to aby comiesięczne opłaty municypalne tworzyły zyski transferowane za granicę… W krajach z „in house” deponowanie odpadów na składowiskach jest w zaniku… Mimo tego, wciąż wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że polskie rodziny wnoszą już większe opłaty od bogatych rodzin na przykład niemieckich… http://niewygodne.info.pl/arty… … I niewiele zrobiono w czasie „dobrej zmiany” aby tą patologiczną neokolonialną sytuację zmienić i wyposażyć gminy polskie w takie same mechanizmy i narzędzia jakie mają samorządy w pozostałych krajach unijnych … Już w 60 procentach bitwę o zatrzymanie w kraju pieniędzy z comiesięcznych opłat obywatelskich mamy przegraną... https://www.pb.pl/czarna-wizja…

Pozostałe