USTRZYKI DOLNE: Czym mieszkańcy palą w piecach

  • 03.02.2019, 10:09
  • Redakcja

Podziel się:

Oceń:

USTRZYKI DOLNE: Czym mieszkańcy palą w piecach
W piątek dzielnicowi i pracownicy Urzędu Miasta w Ustrzykach Dolnych, w ramach wspólnych działań sprawdzali, czym mieszkańcy palą w piecach centralnego ogrzewania. Skontrolowano kilkanaście posesji na terenie miasta. Nie ujawniono nieprawidłowości.

W ramach działań, policjanci i pracownicy Urzędu Miasta przeprowadzili kontrolę wybranych nieruchomości w zakresie stosowanych paliw do pieców centralnego ogrzewania. Kontroli podlegała kotłownia na terenie nieruchomości oraz rodzaj stosowanego paliwa. Kontrolujący zwracali szczególną uwagę na ewentualne spalanie w piecach centralnego ogrzewania różnego rodzaju odpadów

Jednocześnie przypominamy mieszkańcom naszego miasta, iż za spalanie śmieci w piecach grozi mandat w wysokości 500 złotych.

Apelujemy do mieszkańców o poszanowanie środowiska, poprzez dbanie o jakość stosowanych paliw do pieców centralnego ogrzewania a także poprzez niespalanie zabronionych prawem odpadów.

W piecach centralnego ogrzewania zakazuje się spalania następujących rzeczy:

● plastikowych butelek, pojemników i toreb,

● zużytych opon,

● odpadów z gumy i sztucznej skóry,

● przedmiotów z tworzyw sztucznych,

● elementów drewnianych pokrytych lakierem,

● opakowań po rozpuszczalnikach, środkach ochrony roślin, farbach i lakierach,

● papieru bielonego związkami chloru z nadrukiem farb kolorowych.

Redakcja

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Obywatel RP
Obywatel RP 04.02.2019, 10:33
Powinni sprawdzać czy właściciele czyszczą kominy! Czy mają protokół z obowiązkowej kontroli przewodów kominowych- kontrolę roczną!! Ludzie sobie robią co chcą a onni na tym cierpią! Wdychamy syfy z kominów sąsiadów.
JS
JS 05.02.2019, 18:54
Tego rodzaju kontrole nie dotyczą obiektów prywatnych. Czy obywatel chciałby się podporządkować wielu restrykcjom w innych dziedzinach, pewnie wtenczas napisałby obywatel, że to ograniczenie wolności osobistych, czy tak ?.

Pozostałe