POLICJA OSTRZEGA: Uważajmy na domokrążców

  • 04.02.2019, 10:52 (aktualizacja 04.02.2019, 11:20)
  • Redakcja

Podziel się:

Oceń:

POLICJA OSTRZEGA: Uważajmy na domokrążców
Domokrążcy od zawsze niepokoili mieszkańców, jednak z biegiem czasu stają się coraz bardziej natarczywi.

 Przypominamy o ostrożności i po raz kolejny prosimy o niewpuszczanie do domów osób nieznanych, podających się za pracowników różnych instytucji. Osoby oferujące do sprzedaży różnego rodzaju artykuły, polecające bardzo korzystne umowy, mogą okazać się złodziejami lub oszustami.

Apelujemy, aby zwracać szczególną uwagę na osoby, które odwiedzają nasze domy, mieszkania, szczególnie wówczas, kiedy są to osoby nam obce. Najlepiej nie korzystajmy z ich usług, bądź poprośmy sąsiada lub znajomego, aby był blisko nas w czasie takiej wizyty. W większości przypadków sprawcy nie działają sami. Tylko dzięki ostrożności i przezorności możemy uniknąć nieprzyjemnych zdarzeń.

Policja radzi:

  • Stosujmy zasadę ograniczonego zaufania. Nie wpuszczajmy do domu nieznanej nam osoby.
  • Pamiętajmy, aby drzwi do mieszkań były zawsze zamknięte na klucz.
  • Kiedy obca osoba przedstawi się, jako pracownik jakiejkolwiek instytucji, powinno żądać się pokazania stosownej legitymacji. Także telefonicznie można sprawdzić, czy dana instytucja wysyłała do nas swojego pracownika.
  • Nie wolno pozostawiać nieznanej osoby samej w otwartych drzwiach. Często oszuści proszą o sprawdzenie czegoś we wnętrzu domu - korzystając z naszej nieuwagi dokonują kradzieży.
  • Nie należy wpuszczać do domu sprzedawców, którzy oferują nam zakup przedmiotów niewiadomego pochodzenia.
  • Jeżeli straciliśmy na chwilę czujność i osoba, której nie znamy, znalazła się już u naszym domu, nie zdradzajmy się z informacją, gdzie przechowujemy swoje oszczędności.

 

W przypadku jakichkolwiek podejrzeń lub wątpliwości dzwońmy na numery alarmowe :  997 lub 112

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe