KOSTAROWCE: Gminny Międzyszkolny Turniej Tenisa Stołowego

  • 04.02.2019, 12:57
  • Redakcja
Podziel się:
Oceń:
KOSTAROWCE: Gminny Międzyszkolny Turniej Tenisa Stołowego
1 lutego w Szkole Podstawowej w Kostarowcach rozegrano Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Na turniej zgłosiło się 26 drużyn z ośmiu szkół.

Turniej Tenisa Stołowego otworzyła Beata Fedyń, dyrektor Szkoły Podstawowej w Kostarowcach, która wyjaśniła uczestnikom cel i zasady udziału w imprezie sportowej. Rozpoczęcie zmagań poprzedziło losowanie kolejności rozgrywek w poszczególnych kategoriach wiekowych. Zawody rozegrano przy czterech stołach, a nad prawidłowością przebiegu czuwali nauczyciele wychowania fizycznego.

W kategorii dziewcząt z klas 4-6 najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa ze Strachociny. Drugie miejsce zajęły uczennice ze Srogowa Górnego, a trzecie – dziewczynki ze Szkoły Podstawowej w Falejówce.

Poza podium znalazła się Szkoła Podstawowa w Trepczy, w Kostarowcach i Prusieku.

Z kolei w kategorii chłopców z klas 4-6 pierwsze miejsce powędrowało do uczniów ze Szkoły Podstawowej w Kostarowcach, drugie do SP w Prusieku, a trzecie do chłopców ze Szkoły Podstawowej w Srogowie Górnym.

Czwarte miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Strachocinie, piąte miejsce wywalczyli chłopcy z Falejówki, a szóste – uczniowie z Trepczy.

Zaciętą, ale sportową rywalizację można było podziwiać również w starszej kategorii wiekowej (klasy: 7 i 8 oraz 3 gimnazjalne).

Wśród uczennic najlepsze okazały się dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Trepczy. Tuż za nimi uplasowały się uczennice z Załuża, a trzecią lokatę zdobyła Szkoła Podstawowa w Srogowie Górnym. Na kolejnych miejscach znalazły się drużyny z Kostarowiec, Falejówki, Prusieka i Pakoszówki.

Natomiast wśród chłopców starszych bezapelacyjne zwycięstwo wywalczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Falejówce. Drugie miejsce przypadło chłopcom z Załuża, a trzecie z Kostarowiec.

Na miejscu czwartym, czyli tuż za podium, znaleźli się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Trepczy. Kolejne miejsca zajęli chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Prusieku, Srogowie Górnym i Pakoszówce.

Organizatorem igrzysk sportowych była Szkoła Podstawowa w Kostarowcach, a współorganizatorem Gminny Ośrodek Kultury w Sanoku, który ufundował puchary i nagrody dla najlepszych szkół oraz dyplomy dla wszystkich placówek biorących udział w turnieju.

 

 
Redakcja

Zdjęcia (13)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe