Goprowcy rywalizowali w Memoriale Olka Ostrowskieg

  • 05.02.2019, 11:05 (aktualizacja 05.02.2019, 12:17)
  • ASZ

Podziel się:

Oceń:

Goprowcy rywalizowali w Memoriale Olka Ostrowskieg GBI GOPR/MAREK KUCHCIŃSKI Zawody i wręczenie nagród.
BIESZCZADY. Już po raz trzeci, ratownicy z wszystkich siedmiu grup regionalnych GOPR spotkali się w Bieszczadach by uczcić pamięć Olka Ostrowskiego.

Memoriał to forma uczczenia dokonań i pamięci zaginionego w najwyższych górach świata, bieszczadzkiego himalaisty, narciarza i ratownika Bieszczadzkiej Grupy GOPR. Ratownicy rywalizowali na nartach skiturowych w dwuosobowych zespołach przemierzając połoniny.

- W dniu startu na Połoninie Wetlińskiej w godzinach porannych odnotowano prędkość wiatru sięgającą 143 km/godz. Na szczęście później osłabł na sile i można było bezpiecznie rozegrać rywalizację. Ku naszej wielkiej radości zespołem, który najszybciej pokonał trasę był Janek Koza i Tomek Ostrowski (brat Olka) z naszej grupy – informuje GOPR Bieszczady.

Nagrody zwycięzcom wręczał Marszałek Sejmu pan Marek Kuchciński.

Olek Ostrowski pochodził z Wetliny. Wraz z Piotrem Śnigórskim, z Krosna zamierzali zjechać na nartach z ośmiotysięcznika Gascherbrum II. Dla Ostrowskiego była to druga próba zjazdu z najwyższych gór świata. Rok wcześniej samotnie zdobył szósty szczyt świata Cho Oyu (8201 m n.p.m) i zjechał z niego na nartach, bijąc rekord Polski w długości zjazdu. Za ten wyczyn otrzymał nagrodę Kolosa.

Podczas nieudanego ataku na Gasherbruma II - 8035 m n.p.m, został najprawdopodobniej porwany przez lawinę i wpadł do szczeliny.
 

 

 

 

 

ASZ

Zdjęcia (7)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe