Śpieszcie z wizytą w barze - dziś dzień barmana!

  • 06.02.2019, 16:55
  • MK

Podziel się:

Oceń:

Śpieszcie z wizytą w barze - dziś dzień barmana!
Dobry barman to ksiądz i psycholog w jednym. Trzeba po prostu kochać ten zawód i kochać rozmawiać z ludźmi.

Niejednokrotnie słyszymy od barmanów, że podawanie trunków, to nie jest ich główne zajęcie. 

Trzeba wyczuć klienta, w jaki sposób z nim rozmawiać, na bieżąco ocenić nastrój i "wejść" płynnie w nastrój. Gdy się opanuje tą , wbrew pozorom niełatwą sztukę dopiero wtedy możemy nazywać się barmanem - opowiada Łukasz, barman z wieloletnim stażem. Nie raz zdarza mi się rozmawiać z ludźmi i ratować ich z opresji, złego samopoczucia lub zawodu miłosnego. Muszę się pochwalić, że mam na swoim koncie przypadek, gdzie wyczułem, że klient rozmawia ze mną jakby robił rachunek sumienia i żegnał się z tym światem. Umiejętnie , bardzo delikatnie doprowadziłem do tego , że się otworzył i "wyrzucił pół swojego życia na bar". Jak zbierał się do domu, zadzwonił po swoją żonę i przyszła po niego. Na drugi dzień to ona mnie odwiedziła w barze. Moje zdziwienie było ogromne. Podeszła i powiedziała "Dziękuję" , pytając za co? odpowiedziała, że rano dostała maila na skrzynkę służbową, z pożegnaniem od swojego męża. Drżącym głosem powtórzyła - On żyje dzięki Tobie człowieku!  Co mogę dodać? Po prostu kocham ten zawód! 

Doceniajcie barmanów i traktujcie ich z szacunkiem! Nie rzucajcie pieniędzmi przez bar, nie marudźcie - a odpłacą Wam się w dwójnasób! 

Wszystkiego co najlepsze zatem dla wszystkich barmanów sanockich i nie tylko - życzymy wiele cierpliwości i samych pogodnych klientów! 

Redkacja Korso sanockie

MK

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe