Biesiada KGW

  • 28.10.2016, 05:03
  • Ilona Pietrzkiewicz
Podziel się:
Oceń:
Biesiada KGW Ilona Pietrzkiewicz
Z okazji 150-lecia istnienia Kół Gospodyń Wiejskich na ziemiach polskich, 23 października w Posadzie Zarszyńskiej hucznie świętowały kobiety.

Uroczystości pod nazwą XIV Gminnej Biesiady KGW miały miejsce w sali Domu Ludowego w Posadzie Zarszyńskiej. Organizatorami imprezy byli Urząd Gminy w Zarszynie oraz miejscowe KGW. Na samym początku wierszem powitała gości Bogumiła Głuszyk, przewodnicząca KGW. Następnie głos zabrała Bogumiła Bętkowska, kierownik Referatu Kultury, Sportu i Promocji w UG w Zarszynie, która przedstawiła historię kół gospodyń wiejskich na ziemiach polskich oraz zaprezentowała koła działające na terenie gminy Zarszyn. W roli konferansjerki wystąpiła Beata Nawalaniec. Wśród zaproszonych gości znalazły się przede wszystkim panie z KGW z całej gminy Zarszyn, ich obecne oraz byłe członkinie, a także osoby współpracujące z kołami, przedstawiciele Urzędu Gminy i specjalnie zaproszeni gości ze Słowacji oraz z Moroczyna (gmina Hrubieszów). Głównym punktem uroczystości były występy artystyczne naszych rodzimych wykonawców.  

Więcej w 43 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Ilona Pietrzkiewicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe