SANOK: Już jesienią tutaj zostaną wbite pierwsze łopaty [ZDJĘCIA]

  • 11.02.2019, 23:05 (aktualizacja 12.02.2019, 10:40)
  • MK
Podziel się:
Oceń:
SANOK: Już jesienią tutaj zostaną wbite pierwsze łopaty [ZDJĘCIA] fot. Artur Mycio
W Sanoku powstanie jeden z najnowocześniejszych zakładów penitencjarnych. Będzie przeznaczony dla tysiąca osadzonych. Byliśmy na miejscu gdzie ma stanąć ten obiekt.

30 października 2018 Służby Więzienne ogłosiły przetarg na wybór wykonawcy dokumentacji projektowej inwestycji. Przetarg wygrało konsorcjum - Urban Project sp. z o. o. z Sanoka (lider) i Studio Architektury Archi Group Chrobak Marek z Rzeszowa. Konsorcjum wygrało z ofertą w cenie - 2 649 397 zł (brutto).
Inwestycja może kosztować nawet ćwierć miliarda złotych. Pierwsza łopata na placu budowy zostanie wbita jesienią 2019 r, a gotowy obiekt oddany będzie do użytku w grudniu 2021 r.

Będzie to nowoczesna jednostka penitencjarna typu zamkniętego na ponad 11-hektarowej działce przy ul. Stróżowskiej, która pomieści około 1 tyś więźniów, z halą produkcyjną i czterema pawilonami mieszkalnymi dla osadzonych. Powstanie również część administracyjna i gospodarcza, magazyny, garaże, warsztaty, kuchnia, gabinety służby zdrowia i pomieszczenia w których pełni się służbę. Dodatkowo stworzona zostanie cała infrastruktura penitencjarna czyli wszelkiego rodzaju cele mieszkalne, świetlice zajęciowe, gabinety psychologów i wychowawców czy pola spacerowe. Szacuje się, że w ramach programu „Praca dla więźniów” w nowym więzieniu zatrudnienie znajdzie 300-600 osadzonych, około 270 pracowników mundurowych i około 80 pracowników cywilnych.

Jednostka w Sanoku została zaplanowana w sposób kompleksowy. Zakład karny to miejsce, które „pracuje” non stop. Dlatego wszystko musi być przemyślane w najmniejszym szczególe. W jednostce będzie dużo funkcjonariuszy rozpoczynających swoją karierę zawodową. Ale trzon załogi stanowić będą doświadczeni funkcjonariusze, których na Podkarpaciu nie brakuje - mówił Jarosław Wójtowicz, rzecznik prasowy dyrektora okręgowego Służby Więziennej w Rzeszowie.  

Poniżej zdjęcia działki na której powstanie nowe więzienie i położenie w odległości od zabudowań.

MK

Zdjęcia (3)


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Jd
Jd 04.04.2019, 21:08
Czy fakt ze pod ziemią jest zakopane wysypisko smieci w poblizu nikomu nie przeszkadza?
Marcin
Marcin 13.02.2019, 20:08
Ludzie zacznijcie myśleć w końcu. Więzienie w Sanoku było od lat tyle, że w samym centrum i nikomu nir przeszkadzało. Tetaz będzie na uboczu, nowoczesne i bezpieczne gdzie więźniowie będą pracować na swoje utrzymanie. Do tego kilkaset ludzi znajdzie dobrze płatną pracę. Może większą ale negatywnie to na nic nie wpłynie. Trzeba tylko patrzeć dalej niż czubek własnego nosa, a w dzisiejszych czasach to takie trudne.
yogi
yogi 12.02.2019, 21:28
Pis buduje dla siebie ?
Lukasz
Lukasz 12.02.2019, 21:16
Strefę ekonomiczna lepiej utworzyc, niz miejsce ktorym beda dzieci straszyc
MC
MC 12.02.2019, 19:50
Porażka . Miasto strachu i więźniów . Ludzie całkiem wyniosą się z Sanoka...
Kto podjął tak fantastyczną decyzje ? Ten ktoś chyba nie ma dzieci...!?
Ed
Ed 12.02.2019, 15:54
Zamiast nowoczesnych zakładów, kryminał na 1000 kryminalistów dla Sanoka. Zagrożenie dla mieszkańców, od więźniów na przepustce i ich odwiedzających kumpli. Zszargana opinia miasta, Miasto Kultury Kryminalnej. Te rządzące nieudaczniki potrafią wszystko niszczyć.!!!

Pozostałe