WYJAŚNIAMY. Kolejne problemy z wilkami

  • 14.02.2019, 16:19 (aktualizacja 15.02.2019, 23:07)
  • ASZ

Podziel się:

Oceń:

WYJAŚNIAMY. Kolejne problemy z wilkami ASZ Wilki w Bieszczadach. Zdjęcie ilustracyjne.
GMINA CZARNA. Na terenie powiatu bieszczadzkiego coraz częściej zgłaszane są przypadki pojawiania się wilków i niedźwiedzi w pobliżu domostw. Ostatnio cztery wilki grasowały na głównej drodze w Polanie.

Urząd Gminy w Czarnej, kilka dni temu opublikował informację, z której wynikało, że przypadki obecności dzikich zwierząt w pobliżu zabudowań itp. należy zgłaszać do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska a na samym końcu do Urzędu Gminy. Okazuje się, że jest to błędna informacja.

- W przypadku zagrożenia sprawę należy bezzwłocznie zgłosić do wójta lub burmistrza, którzy mają obowiązek podjąć działania w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa lokalnej społeczności. W tej samej sprawie można również zwrócić się do rady gminy, która również może wydawać przepisy porządkowe, jeżeli jest to niezbędne dla ochrony życia lub zdrowia obywateli oraz dla zapewnienia porządku, spokoju i bezpieczeństwa publicznego. Niebezpieczeństwo można także zgłosić do najbliższego komisariatu policji (nr alarmowy: 112 lub 997) – czytamy na stronie powiatu - bieszczadzki.pl

W przypadku pośredniego zagrożenia istnieje możliwość uzyskania zezwolenia na płoszenie i niepokojenie lub odłów, natomiast w przypadku realnego zagrożenia - zezwolenia Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska na zabicie zwierzęcia.

W sytuacjach pilnych (zagrożenie jest realne, udokumentowane i nie można czekać na uzyskanie zezwolenia w trybie zwykłym, tj. pisemnie) zezwolenie może zostać wydane przez wyżej wymienione organy w formie ustnej – czytamy w dalszej części komunikatu na stronie bieszczadzki.pl

 

ASZ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe