Coraz bliżej budowy Centrum Dziedzictwa Kulturowego

  • 18.02.2019, 09:13 (aktualizacja 18.02.2019, 09:25)
  • ASZ/Powiat Bieszczadzki

Podziel się:

Oceń:

 Coraz bliżej budowy Centrum Dziedzictwa Kulturowego Powiat Bieszczadzki Centrum Dziedzictwa Kulturowego (Wizualizacja)
USTRZYKI DOLNE. W lutym, w siedzibie powiatu bieszczadzkiego przeprowadzono szereg spotkań dotyczących ważnych instytucji na terenie powiatu. Rozmawiano między innymi o ustrzyckim szpitalu, jak i planowanej budowie Centrum Dziedzictwa Kulturowego w Ustrzykach Dolnych.

W rozmowach oprócz władz powiatu wzięli udział: Marek Kuchciński - marszałek Sejmu RP oraz Lucyna Podhalicz - wicewojewoda podkarpacki.

Po rozmowach w stolicy Bieszczad specjalna delegacja pojechała do Warszawy, gdzie kontynuowała ustalenia dotyczące modernizacji i restrukturyzacji ustrzyckiego szpitala. Przedstawiła również plany zaadaptowania dawnej rafinerii "Fanto" na Bieszczadzkie Centrum Dziedzictwa Kulturowego.

- Centrum Dziedzictwa Kulturowego ma szansę stać się dźwignią napędzającą rozwój turystyki i stworzyć przestrzeń dla przedsiębiorców, twórców i wszelkich podmiotów związanych z branżą turystyczną – informuje na swoim profilu FB – starostwo.

Centrum Dziedzictwa Kulturowego, to jeden z elementów większego projektu (Transgraniczne Centrum Dziedzictwa Kulturowego), który zakłada budowę Centrów wzdłuż linii kolejowej Medżilaborce (Słowacja), Zagórz, Ustrzyki Dolne, Chyrów (Ukraina). Projekt otrzymał prawie 2 mln 100 tys. EUR dofinansowania. Z tej kwoty 1 mln EUR został przydzielony powiatowi bieszczadzkiemu.

ASZ/Powiat Bieszczadzki

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe