Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

  • 18.02.2019, 10:43 (aktualizacja 22.02.2019, 06:24)
  • Monika Jaklik
Podziel się:
Oceń:
Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem
Dzisiaj rozpoczął się Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Do 24 lutego informacji prawnej udzielać będą nie tylko adwokaci, radcowie prawni, notariusze, aplikanci adwokaccy, radcowscy i notarialni, ale także prokuratorzy, funkcjonariusze policji, czyli osoby które posiadają specjalistyczną wiedzę dotyczącą postępowania przygotowawczego oraz - w zakresie postępowania wykonawczego - kuratorzy sądowi i komornicy.

Gospodarzem inicjatywy „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” jest Ministerstwo Sprawiedliwości. Podstawowym celem projektu jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.

22 lutego został ustanowiony "Dniem Ofiar Przestępstw". Tego dnia w Komendzie Powiatowej Policji w Sanoku wyznaczone będą dyżury. Osoby zainteresowane będą mogły uzyskać pomoc i bezpłatne porady. Wszystkim zgłaszającym się udzielane będą informacje w zakresie m.in.: praw przysługujących osobom doświadczającym przemocy domowej oraz możliwości uzyskania różnych form specjalistycznej pomocy, zgodnie z obowiązującymi prawem i kompetencjami instytucji, realizujących zadania w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz sposobów i możliwości działań, jakie w konkretnym przypadku można podjąć w celu zatrzymania przemocy w rodzinie.

Taką pomocą będą bezpłatne porady prawne oraz psychologiczne udzielane w sądach, prokuraturach, komendach policji, a także w siedzibach prawniczych samorządów zawodowych i organizacji pozarządowych. Porad udzielą prokuratorzy, asystenci sędziów, referendarze, adwokaci, radcowie prawni, aplikanci, psycholodzy, kuratorzy sądowi oraz inni specjaliści.

Mając na uwadze pozytywne doświadczenia z przebiegu ubiegłorocznych obchodów „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” od 18 lutego do 22 lutego 2019 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Sanoku będzie można uzyskać pomoc prawną od policjantów Wydziału Kryminalnego, Wydziału Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego.

Lista miejsc, w których będzie można uzyskać niezbędne informacje, znajduje się na stronie internetowej www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl 

Monika Jaklik

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe