Mężczyzna wpadł pod lód [ZDJĘCIA]

  • 19.02.2019, 11:31 (aktualizacja 19.02.2019, 11:43)
  • MJ

Podziel się:

Oceń:

Mężczyzna wpadł pod lód [ZDJĘCIA] Komenda Powiatowej Policji Ropczyce
Kilkanaście minut w lodowatej wodzie spędził wędkarz po tym, jak załamał się pod nim lód. Na szczęście wołanie mężczyzny o pomoc usłyszeli pracownicy żwirowni, którzy powiadomili o zdarzeniu służby ratunkowe.

O dużym szczęściu może mówić 44-letni wędkarz, pod którym załamał się lód. Do niebezpiecznego zajścia doszło w piątek na basenie poeksploatacyjnym żwirowni w Czarnej Sędziszowskiej. Informację o zdarzeniu policjanci otrzymali około godz. 12.30. Wędkarza udało się szybko wyciągnąć z wody, dzięki postawie świadków zdarzenia, którzy usłyszeli wołanie o pomoc i powiadomili służby ratunkowe.

Okazało się, że mężczyzna znajdował się w odległości około 50 metrów od linii brzegowej. Dzięki odpowiedniemu kombinezonowi, w który był ubrany mężczyzna, utrzymywał się on na powierzchni wody i nie zatonął. Szybka reakcja służb pozwoliła na wydobycie mężczyzny z wody już po kilkunastu minutach. Po przebadaniu przez lekarza został odwieziony do miejsca zamieszkania.

Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę. Pamiętajmy wchodzenie na lód i ślizganie się po zamarzniętych jeziorach, stawach czy rozlewiskach jest bardzo niebezpieczne, szczególnie teraz, gdy panują dodatnie temperatury. Nigdy nie znamy grubości lodu, poza tym w różnych miejscach mogą znajdować się przeręble.

MJ

Zdjęcia (2)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Bob budowniczy
Bob budowniczy 19.02.2019, 12:02
Darwin działa

Pozostałe