BRZOZÓW: Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie śmierci 18-letniej pacjentki która zmarła tuż po porodzie

  • 22.02.2019, 16:45 (aktualizacja 22.02.2019, 16:54)
  • MK

Podziel się:

Oceń:

BRZOZÓW: Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie śmierci 18-letniej pacjentki która zmarła tuż po porodzie A. Szeligowska
Prokuratura Regionalna w Rzeszowie umorzyła śledztwo prowadzone w sprawie śmierci 18-letniej Klaudii, która w marcu 2017 r. po urodzeniu córki zmarła w brzozowskim szpitalu. Według opinii biegłych personel medyczny nie dopuścił się zaniedbań, które miałyby doprowadzić do śmierci kobiety. Rodzina zmarłej złożyła zażalenie.

Śmierć pacjentki oddziału ginekologiczno – położniczego w Brzozowie

Sprawa śmierci 18-letniej Klaudii mocno poruszyła opinie publiczną. Od początku pojawiały się pytania czy tej tragedii można było uniknąć.

Klaudia 12 marca 2017 r. o godz. 12.20 urodziła zdrową córkę. Po porodzie pojawiły się u niej problemy z oddychaniem i zaczęła się dusić. Lekarze podjęli próbę reanimacji, ale kobieta zmarła o godz. 17.00.

Rodzina zmarłej była zdruzgotana wiadomością o jej śmierci, ponieważ, jak mówili, ciąża przebiegała bez komplikacji. Kobieta czuła się dobrze, a po porodzie rozmawiała przez telefon z siostrą. Bliscy nie zdążyli już odwiedzić jej w szpitalu. Złożyli zawiadomienie do prokuratury.

 

Opinia biegłych: Klaudii nie można było uratować

Wstępna przyczyna śmierci kobiety, podana przez brzozowskich lekarzy, wskazywała na zatorowość płucną. Śledztwo i opinie biegłych potwierdziły to. Ponadto ocenili oni, że działania podjęte przez personel medyczny brzozowskiego szpitala były prawidłowe i zgodne z przyjętymi w kraju standardami, a życia pacjentki nie można było uratować. Zdecydował o tym trudny przebieg choroby.

Zator płucny pojawia się średnio w jednym na 7000 porodów, kiedy skrzeplina krwi przedostaje się do krwiobiegu i powoduje zatkanie tętnicy płucnej. Tylko szybka reakcja może uratować życie pacjenta.

 

1,5 roku po tragicznych wydarzeniach w brzozowskim szpitalu rodzina zmarłej nie zgadza się z opinią biegłych i żąda wznowienia śledztwa. Złożone przez bliskich zażalenie będzie rozpatrywał brzozowski sąd na początku kwietnia. Sprawę będziemy śledzić i informować czytelników na bieżąco. 

 

A. Szeligowska

MK

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe