Kradną na potęgę

  • 03.11.2016, 06:38
  • Sabina Tworek

Podziel się:

Oceń:

Kradną na potęgę Pixabay.com / poglądowe
Znicze, wiązanki, chryzantemy – te przedmioty najczęściej padają łupem złodziei. Szczególnie teraz, w okresie Wszystkich Świętych, handel cmentarnymi rzeczami kwitnie.

Nie ma chyba cmentarza w Polsce, na którym nie dochodziłoby do kradzieży. Z grobów znikają wartościowe znicze i wkłady o długim okresie palenia.

– Ludzie nagminnie zgłaszają, że zginęły im znicze – mówi Anna, sprzedawczyni w przycmentarnym sklepiku. – Najczęściej na cmentarz przychodzą nocą bezdomni i alkoholicy. Później blaskiem świeczek oświetlają swoje mieszkania i pomieszczenia, w których przebywają. Zdarzają się też sytuacje, że złodzieje stoją pod bramą i za butelkę wina sprzedają chryzantemy i wiązanki. Co gorsze, ludzie od nich kupują, bo zawsze to taniej – dodaje z niesmakiem.

Z grobów znikają również wazony i doniczki z kwiatami oraz elektryczne lampiony. Zdarza się, że przystrojony w jeden dzień nagrobek, następnego stoi już zupełnie pusty.

– Kwiaty i znicze przynosimy zawsze rano 1 listopada – mówi Katarzyna Białas. – Życie nas nauczyło, że wcześniej nie ma sensu. Tak przynajmniej mam pewność, że chociaż w święto grób będzie ładnie wyglądał.

Więcej w 44 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Sabina Tworek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe