Dzień Dawcy Szpiku w Komendzie Wojewódzkiej

  • 28.02.2019, 23:29 (aktualizacja 28.02.2019 23:35)
  • MK
Podziel się:
Oceń:
Dzień Dawcy Szpiku w Komendzie Wojewódzkiej KWP
Ponad 160 osób zdecydowało się zarejestrować jako potencjalni dawcy szpiku. Akcję zorganizowali policjanci z komendy wojewódzkiej w Rzeszowie, by pomóc synowi kolegi, który zachorował na białaczkę. Każde zgłoszenie jest ważne, bo to dodatkowa szansa dla osób, które walczą z nowotworami krwi.

Choroba 13-letniego Mikołaja, syna policjanta z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, zmobilizowała jego kolegów do pomocy. Oprócz zaangażowania się w pomoc finansową dla rodziny, policjanci zdecydowali się zrobić coś jeszcze. Wiedząc, że jedną z metod leczenia białaczki szpikowej jest przeszczep komórek macierzystych, we współpracy z Fundacją DKMS, zorganizowali w komendzie Dzień Dawcy Szpiku.

W akcję włączyli się funkcjonariusze z komendy wojewódzkiej i Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie, także policjanci z komendy miejskiej w Rzeszowie. Ponad 160 osób zarejestrowało się w bazie potencjalnych dawców szpiku.

Warto wiedzieć, że samo zgłoszenie jest proste, trwa zaledwie kilka minut. Wystarczy wypełnić formularz i pobrać wymazy z wewnętrznej strony policzka. Zarejestrowanie jak największej liczby osób w bazie potencjalnych dawców, zwiększa szanse na odnalezienie tzw. "genetycznego bliźniaka" dla osoby chorej na nowotwór krwi. 

MK

Zdjęcia (9)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe