SANOK: Siedmiu kierowców straciło prawo jazdy

  • 04.03.2019, 14:55 (aktualizacja 04.03.2019, 15:01)
  • Monika Jaklik

Podziel się:

Oceń:

SANOK: Siedmiu kierowców straciło prawo jazdy
Policjanci z sanockiej drogówki od piątku zatrzymali 7 praw jazdy. 5 osób utraciło uprawnienia w związku z przekroczoną prędkością o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym, a 2 z powodu kierowania w stanie nietrzeźwości. Kontrole drogowe przeprowadzone były w miejscach wskazanych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Dyslokowanie służb wydziału ruchu drogowego na terenie powiatu sanockiego jest związane także z zagrożeniami zgłoszonymi przez mieszkańców poprzez KMZB. Pomocne są policyjne statystyki, dzięki którym funkcjonariusze mają wiedzę, w których miejscach najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych.

Policjanci sanockiej drogówki na bieżąco weryfikują zgłoszenia społeczeństwa zamieszczane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jednym z najczęściej zgłaszanych zagrożeń w ruchu drogowym jest przekraczanie dozwolonej prędkości, szczególnie w miejscowościach Nowosielce i Zarszyn.

Od piątku policjanci zatrzymali 7 praw jazdy. 5 kierujących utraciło uprawnienie w związku z przekroczeniem prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Natomiast dwaj kierujący, którzy zostali zatrzymani do kontroli znajdowali się w stanie nietrzeźwości.

W nocy z soboty na niedzielę funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierującego oplem. Okazało się, że 23-letni mieszkaniec powiatu sanockiego był pijany. Urządzenie pomiarowe wykazało 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Wczoraj po godz. 20. funkcjonariusze zatrzymali 39-letniego mieszkańca powiatu sanockiego, którzy mając w organizmie 2 promile alkoholu przewoził oplem pasażerkę i kilkuletnie dziecko. Wobec kierujących prowadzone są postępowania. Każdemu z kierujących zatrzymano prawa jazdy.

Przypominamy, że obsługa mapy zagrożeń nie jest skomplikowana. Wystarczy wejść na stronę internetową www.podkarpacka.policja.gov.pl i kliknąć w zakładkę Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Znajdziemy tam wskazówki dotyczące funkcjonowania aplikacji, odnośniki do KMZB oraz dane statystyczne. Bardzo ważne, aby spokojnie i z uwagą zapoznać się z regulaminem. Po jego zatwierdzeniu można rozpocząć korzystanie z aplikacji. Nanosząc zagrożenie przekazujemy policjantom informacje o niepokojących nas zjawiskach. Policja ma 2 dni na podjęcie zgłoszenia i 5 dni na jego weryfikację. Jeśli informacja potwierdzi się, policjanci nadają jej status „potwierdzone” i dążą do usunięcia konkretnego zagrożenia.

Zachęcamy do korzystania z tego narzędzia. Pamiętajmy! Każdy może mieć wpływ na swoje bezpieczeństwo.

Uwaga! Mapa nie służy do zgłaszania pilnej potrzeby interwencji! W tego typu przypadkach należy dzwonić na numery alarmowe  112.

 

Źródło: podkarpacka.policja.gov.pl

Monika Jaklik

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe