Podejrzany silnik i próba łapownictwa

  • 05.03.2019, 10:16 (aktualizacja 05.03.2019, 10:25)
  • MK
Podziel się:
Oceń:
Podejrzany silnik i próba łapownictwa
Obywatel Ukrainy próbujący wywieźć na Ukrainę silnik ze skradzionego w Hiszpanii pojazdu, usiłował wręczyć funkcjonariuszowi SG korzyść majątkową. Ostatecznie silnik zatrzymano, a cudzoziemiec usłyszał zarzut łapownictwa.

Zdarzenie odnotowano w miniony weekend w trakcie kontroli pojazdów wyjeżdżających z Polski na Ukrainę przez przejście graniczne w Medyce.

Do kontroli granicznej podjechał ford na ukraińskich numerach rejestracyjnych, w którym podróżowało dwóch obywateli tego kraju. Mężczyźni przewozili silnik samochodowy, który miał zeszlifowane numery identyfikacyjne.

Strażnicy graniczni szybko ustalili, że element pochodzi z pojazdu marki Mazda skradzionego na terytorium Hiszpanii w listopadzie 2018 roku.

Pasażer, 31-letni Ukrainiec świadomy sytuacji chcąc zniechęcić funkcjonariuszy do podejmowania czynności służbowych, usiłował wręczyć mundurowym korzyść majątkową w postaci banknotu 100 złotych.

Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Przemyślu. Usłyszał zarzut łapownictwa i został przesłuchany w charakterze podejrzanego.

Z kolei silnik został zabezpieczony przez funkcjonariusze SG którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie.

MK

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe