Odstrzał wilka w Wołkowyi

  • 06.03.2019, 10:02 (aktualizacja 06.03.2019, 10:42)
  • MJ

Podziel się:

Oceń:

Odstrzał wilka w Wołkowyi
Wójt Soliny Adam Piątkowski uzyskał zgodę na odstrzał wilka od Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska.

Mieszkańcy Wołkowyi są zaniepokojeni sytuacją, jaka panuję od pewnego czasu. Wilki stają się coraz śmielsze, niezależnie od pory dnia przechadzają się obok zabudowań, zagryzają psy, nie boją się człowieka. Wobec tego Wójt gminy Solina postanowił wysłać pismo do Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska, w którym poprosił o pozwolenie na odstrzał jednego wilka, uzasadniając prośbę niebezpieczeństwem stwarzanym przez drapieżniki.

Zabicie jednego wilka miało skutkować wystraszeniem pozostałych, wobec czego trzymały by się daleko od zabudowań i mieszkańców. 

Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wyraziła zgodę na odstrzał w terminie do 3 marca.

Odstrzału miał dokonać doświadczony miejscowy myśliwy, jednak pod pewnymi warunkami. Musiał strzelać z ambony w wybranej lokalizacji, w odległości około 250 metrów od zabudowań. Nie udało mu się jednak zabić zwierzęcia. 

Teraz Wójt będzie musiał wystąpić o przedłużenie terminu

 

MJ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe