SYGNAŁY CZYTELNIKÓW: Monopolista może wszystko?

  • 12.03.2019, 09:52 (aktualizacja 12.03.2019 10:26)
  • MK
Podziel się:
Oceń:
SYGNAŁY CZYTELNIKÓW: Monopolista może wszystko?
Dostaliśmy list od rodziców dzieci dojeżdżających do szkoły w Prusieku, prosząc o publikację i nagłośnienie sprawy. Poniżej publikujemy w całości treść listu.

Do redakcji!!!

My rodzice dzieci dojeżdżających do Szkoły w Prusieku jesteśmy poruszeni sytuacją, z która się borykamy. A tak naprawdę chodzi o firmę przewozową z Niebieszczan. Firma ta, jest jedynym przewoźnikiem na tej trasie i ustala sobie ceny biletów według swoich zasad. Za odcinek 2.5 km dzieci płacą za bilet miesięczny porównywanie do ludzi którzy dojeżdżają do pracy w Sanoku około 20 km u innych przewoźników. Cena biletu miesięcznego miała wynosić 69.87 zł na którym widnieje trasa 8 km. Po interwencji rodziców firma ta obniżyła  cenę na 60 zł co i tak wydaje się zbyt drogo. Z tej racji, że w lutym były ferie dzieci kupowały bilety indywidualnie. W tej sytuacji w zależności od kierowcy dzieci płaciły bilety raz 2.50 zł raz 3.50 zł lub 2.80zł w zależności w którą stronę.
Ponadto dzieci nie dostawały żadnego paragonu ani potwierdzenia przejazdu. Wygląda to na nie fiskalny zarobek albo kierowców albo całej firmy! Sytuacja ta jest bulwersująca jak dla rodziców dzieci tak jak i dla innych osób korzystających z usług tej firmy. Dobrą alternatywą byłoby przedłużenie trasy komunikacji miejskiej. Linia numer 4 dojeżdża do miejscowości Sanoczek, gdzie kończy kurs. Natomiast dużym plusem byłby dojazd do miejscowości Prusiek (a może i dalej). Pozwoliłoby to nam na wybór przewoźnika oraz konkurencję cen biletów a także dojazd dzieci oraz innych osób do ośrodka zdrowia,dentysty oraz w drugą stronę w kierunku miasta. Z naszych informacji wiadomo, że jest zgoda na przedłużenie tej trasy z tym że nie od wszystkich. Dzieci chodzą do szkoły i chodzić będą a wiadomo, że życie kosztuje i każdy szuka najtańszego rozwiązania. Prosimy o interwencję w naszej sprawie.
Rodzice oraz rzesza innych osób.

Materiały nadesłane przez czytelników

O kłopotach z komunikacją mieszkańców Prusieka pisaliśmy  TUTAJ

 

MK

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe