Zuchy w przemyskiej Komendzie

  • 13.03.2019, 22:41
  • MK
Podziel się:
Oceń:
Zuchy w przemyskiej Komendzie KMP Przemyśl
Dzieci mogły zapoznać się z pracą policjantów oraz z bliska obejrzeć sprzęt, którym dysponują nasi funkcjonariusze. Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu gościli najmłodszych zuchów z Hufca ZHP Ziemi Przemyskiej im. Orląt Przemyskich.

Związek Harcerstwa Polskiego Ziemi Przemyskiej zwrócił się z prośbą o zorganizowanie na terenie Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu zajęć dla Harcerzy z 5 Przemyskiej Brygady Zuchowej „Wesołe Niedźwiadki”. W sobotę 9 marca odbyło się spotkanie z harcerzami w murach przemyskiej komendy.

Podczas spotkania funkcjonariusze wydziału prewencji oraz wydziału wywiadowczo-interwencyjnego zaprezentowali zuchom policyjne radiowozy i ich wyposażenie. Następnie dzieci zostały oprowadzone po budynku komendy. Harcerze bardzo chętnie przymierzali elementy umundurowania funkcjonariuszy. Mieli również możliwość przyglądnąć się pracy techników kryminalistyki co było ściśle związane ze zdobywaniem przez nich sprawności „detektywa”. Kierownik techników asp. sztab. Wojciech Gocko pokazał młodym harcerzom specjalistyczny sprzęt, który technicy wykorzystują podczas swoich codziennych obowiązków  

Funkcjonariusze podczas wizyty podkreślali, że bycie policjantem to wielka odpowiedzialność i ciężka służba wymagająca poświęcenia, ale dająca wiele satysfakcji.

Za przeprowadzenie zajęć na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Przemyślu nadkom. Piotra Mazura zostały złożone pisemne podziękowania od Komendanta Hufca Ziemi Przemyskiej hm. Mariusza Lato.

MK

Zdjęcia (9)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe