SANOK: Dzień Otwarty na PWSZ cieszył się sporym zainteresowaniem młodzieży!

  • 14.03.2019, 14:51 (aktualizacja 14.03.2019 16:13)
  • MK
Podziel się:
Oceń:
SANOK: Dzień Otwarty na PWSZ cieszył się sporym zainteresowaniem młodzieży! PWSZ
Blisko 700 uczniów ze szkół z Sanoka, Ustrzyk Dolnych, Leska i Nowosielec wzięło udział w „Drzwiach Otwartych PWSZ w Sanoku”.

 

Uczniowie stojący przed wyborem szkoły i kierunku studiów mieli okazję przyjrzeć się naszej uczelni, porozmawiać z wykładowcami, zasięgnąć informacji o kierunkach studiów i to z pierwszej ręki, a także dowiedzieć się wszystkiego na temat tegorocznej rekrutacji. 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

W hali sportowej i auli Centrum Sportowo-Dydaktycznego swoją ofertę zaprezentowały wszystkie instytuty i kierunki PWSZ. „Drzwi Otwarte” otworzyła Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku dr Elżbieta Cipora, doc. PWSZ. 

W dniu dzisiejszym nasza szkoła ma dzień Drzwi Otwartych, co nie oznacza, że w inne dni nie jesteśmy otwarci. Jesteśmy w Sanoku, działamy tu i teraz, ale mam również nadzieję, że w przyszłości. Nasi studenci są nie tylko z Sanoka i okolic. W naszej uczelni kształcą się ludzie z całej Polski, okresowo również studentami są osoby z rożnych zakątków świata, które przyjeżdżają do nas w ramach Erasmusa. Aktualnie uczelnia kształci studentów w czterech instytutach i na 9 kierunkach. W przyszłym roku szkoła planuje poszerzyć swoją ofertę. Od października ruszą dwa rodzaje nowych studiów magisterskich drugiego stopnia. Absolwenci kierunku mechanika i budowa maszyn będą mogli kontynuować naukę na miejscu. Ponadto od października zostaną uruchomione jednolite studia na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Cały czas się rozwijamy i podążamy za potrzebami rynku. Chcemy uruchamiać takie kierunki, po których będzie można bez problemu dostać pracę. To jest naszym celem - mówiła Pani Rektor w swoim wystąpieniu.

Po zapoznaniu się z ofertą Uczelni uczniowie mieli możliwość skorzystania z poczęstunku. Po takim intensywnym dniu kiełbasa z grilla i grochówka smakowała wyjątkowo dobrze.

Tegoroczne „Drzwi Otwarte” to już historia. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację tego święta uczelni: poszczególnym instytutom i kierunkom studiów, studentom, dyrektorom, nauczycielom i uczniom szkół, które w tym dniu odwiedziły sanocką Alma Mater. Dziękujemy także mediom, które tego dnia były z nami. Do zobaczenia na studiach w sanockiej PWSZ, bo studiować w Sanoku naprawdę warto! - dziękują organizatorzy. 

MK

Zdjęcia (33)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Sanoczanin
Sanoczanin 14.03.2019, 19:39
Kolorki, napisy, wycinanki i chusta animacyjna to już himalaje dziecinady. Wystrój wygląda jak przyjęcie do przedszkola a nie uczelnie wyższą.

Pozostałe