SANOK: Apel do artystów!

  • 14.03.2019, 22:47 (aktualizacja 14.03.2019, 23:04)
  • MK

Podziel się:

Oceń:

SANOK: Apel do artystów! BWA
Zostało jeszcze 5 dni na to by darować swoje prace! Mamy nadzieję, że ten apel dotrze do szerszego grona artystów, nie tylko z Podkarpacia. Poniżej Apel organizatorów całej akcji.

Drodzy artyści!

W imieniu BWA Galerii Sanockiej oraz ZPAP oddział Rzeszów zwracamy się z uprzejmą prośbą o złożenie prac na szczytny cel dla Ani Pilszak, która pilnie potrzebuje wsparcia finansowego! 24 marca w godzinach 13.00 - 18.00 w BWA Galerii Sanockiej (Sanok, Rynek 14) odbędzie się Akcja Charytatywna, na której będzie można kupić prace artystyczne z zakresu; Malarstwa, Rysunku, Grafiki, Rzeźby, Fotografii, Rękodzieła. Prosimy o wsparcie Waszymi pracami, które można przekazać w formie darowizny do dnia 20 marca w BWA Galerii Sanockiej (Sanok, Rynek 14).

Znana sanocka artystka Ania Pilszak, zmaga się z nowotworem; jest po operacji w trakcie radioterapii i chemioterapii. Potrzebuje naszej pomocy. Ania urodziła się i mieszka w Sanoku. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowni prof. Juliusza Joniaka. Od 1991r jest członkiem ZPAP w Rzeszowie. Jest honorowym członkiem Towarzystwa Muzycznego w Sanoku. Została nagrodzona w dziedzinie Kultura i Sztuka Nagrodą Miasta Sanoka. Po 2000 r. Ania współtworzyła kierunek artystyczny na PWSZ w Sanoku i przez wiele lat kształciła młodych ludzi w zakresie sztuk plastycznych. Co więcej całe życie zawodowe związała z dydaktyką i Sanockim Domem Kultury, a dzięki jej zajęciom Sanok wzbogacił się o kolejne pokolenia artystów. Zresztą Ania od lat promuje miasto i jego artystów w kraju i poza granicami. Zorganizowała dziesiątki wystaw w galerii SDK, prezentując sanoczanom sztukę wielu znakomitych artystów, była komisarzem wielu plenerów malarskich. Jej wkład w rozwój kulturalny miasta jest nieoceniony. Całe swoje życie niosła pomoc wszystkim, którzy jej potrzebowali. Od samego początku uczestniczyła w corocznych aukcjach charytatywnych WOŚP, dwukrotnie organizowała aukcję charytatywną na rzecz Oddziału Chirurgii szpitala w Sanoku; aktywnie włączała się w akcje Ziemia Sanocka dla Szpitala, dekorowała sanocki Oddział Dziecięcy obrazami bajkowymi (bajkowa klatka schodowa do niego prowadząca to też jej dzieło); wyposażyła w obrazy Oddział Urazowy Szpitala w Lesku, Oddział Onkologii w Brzozowie. Czynnie uczestniczy w Akcji „Niech Kwitną Kwiaty Nadziei” Stowarzyszenia Walki z Nowotworami w Humennym oraz Dar Med w Brzozowie. Organizowała też zbiórki we współpracy z Polską Akcją Humanitarną, a także słała swoje obrazy na każdą akcję charytatywną organizowaną przez podkarpackich artystów na rzecz chorych dzieci. Teraz sama potrzebuje naszej pomocy, bo z powodu choroby znalazła się w bardzo trudnej sytuacji materialnej. Koszty związane z leczeniem oraz rekonwalescencją przekraczają jej finansowe możliwości.

Pomóżmy dobru wrócić!!! Pomóżmy Ani!!!

Dlatego weźmy udział w akcji charytatywnej dla Ani!!!
Akcja Charytatywna dla Ani odbędzie się w BWA Galerii Sanockiej, Rynek 14, 24 marca w godzinach 13.00 - 18.00

Więcej informacji udziela ekipa BWA Galerii Sanockiej pod numerem telefonu: 13 46 36 030 lub mailowym [email protected]

Liczymy na wasze wsparcie!

PS. Prosimy o rozesłanie informacji dalej, niech dotrze do szerokiego grona!

Poniżej w galerii publikujemy prace, które już zostały darowane na rzecz Ani. Można je będzie nabyć podczas akcji charytatywnej 24 marca w Galerii BWA.

MK

Zdjęcia (15)

Anna Czerwińska-Barnuś

Anna Czerwińska-Barnuś

Anna Munia

Anna Munia

Anna Munia

Anna Munia

Barbara Czernek

Barbara Czernek

Barbara Czernek

Barbara Czernek

Karol Prajzner

Karol Prajzner

Karol Prajzner

Karol Prajzner

Karol Prajzner

Karol Prajzner

Karol Prajzner

Karol Prajzner

Karol Prajzner

Karol Prajzner

Karol Prajzner

Karol Prajzner

Karol Prajzner

Karol Prajzner

Maria Anna Pilszak

Maria Anna Pilszak

Maria Anna Pilszak

Maria Anna Pilszak

Maria Anna Pilszak

Maria Anna Pilszak


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe