Groźne pożary traw - Policja surowo będzie karać sprawców!

  • 24.03.2019, 12:41
  • MK
Podziel się:
Oceń:
Groźne pożary traw - Policja surowo będzie karać sprawców!
W ostatnim czasie coraz częściej docierają do policjantów informacje dotyczące palących się traw. Wczoraj dwukrotnie brzozowscy funkcjonariusze interweniowali w związku z takimi zgłoszeniami. W obydwu przypadkach niezbędna była pomoc straży pożarnej, która ugasiła rozprzestrzeniający się ogień. Policja apeluje o rozsądek i ostrzega, że wobec sprawców tego rodzaju pożarów, będą wyciągane surowe konsekwencje.

Wiosna, to pora roku, która kojarzy się z porządkowaniem. Przenosi się to również na zewnątrz - przy domach i na polach. Wiele osób, jako sposób porządkowania, wybiera niebezpieczną metodę wypalania traw, zarośli czy śmieci. Niestety coraz częściej mamy do czynienia z osobami, które wzniecają ogień, ale brakuje im odwagi, by przyznać się do winy, gdy ogień ten wymknie się spod kontroli. Wówczas w miejscu zagrożenia ciężko pracują służby ratownicze, a winnego nie ma.

Wczoraj brzozowscy policjanci interweniowali dwukrotnie w związku z palącymi się trawami:

  • Pierwszy raz przed godz. 14 w Orzechówce. Zgłaszający, który zauważył ogień powiadomił o tym straż pożarną i przystąpił do własnoręcznego gaszenia ognia. Niestety z rozprzestrzeniającym się pożarem człowiek nie ma żadnych szans. Dopiero dzięki strażakom udało się zażegnać niebezpieczeństwo.   
  • Około godz. 16.30 funkcjonariusze ponownie otrzymali zgłoszenie o palących się trawach w miejscowości Blizne. W tym przypadku również do ich ugaszenia konieczna była pomoc strażaków. W efekcie tego pożaru wypaleniu uległo 0,5 hektara traw.

Policja apeluje o rozsądek podczas „wiosennego porządkowania”. Nie zapominajmy o tym, że wypalanie traw jest nie tylko zabronione, ale i bardzo niebezpieczne. Zwłaszcza gdy ogień wymknie się spod kontroli.

Policja ostrzega: wobec sprawców tego rodzaju pożarów, będą wyciągane surowe konsekwencje!

 

KPP Brzozów

MK

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
mm
mm 24.03.2019, 22:53
Wypalanie traw obserwuję co roku, Jest to nagminna praktyka na wsiach... Nie słyszałem i nie znam nikogo kto by słyszał, żeby policja kogokolwiek ukarała kiedykolwiek za to.

Pozostałe