SPECJALIŚCI RADZĄ: Przedstawiamy naszego weterynarza

  • 25.03.2019, 01:43 (aktualizacja 25.03.2019, 12:27)
  • Redakcja

Podziel się:

SPECJALIŚCI RADZĄ: Przedstawiamy naszego weterynarza
Jak radzić sobie z naszym pupilem, jakie badania warto wykonać, jak pielęgnować i dbać o zdrowie fizyczne i psychiczne zwierzaków - doradza w naszym dziale "Specjaliści Radzą" - Lek.Wet Tomasz Grabowski.

Pan Tomasz studia ukończył w 2004 roku na wydziale Medycyny Weterynaryjnej Akademii Rolniczej we Wrocławiu. Aktualnie w trakcie studiów doktoranckich na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Ostatnie 2 semestry studiów odbył na uniwersytecie LMU w Monachium ucząc się chirurgii pod okiem kierownika katedry chirurgii prof. Ulrike Matis. Sporo doświadczenia w zakresie weterynarii zdobył w Gelsenkirchen pod okiem dr. Marka Tarnarzewskiego.
Przez prawie dwa lata pracował w lecznicy weterynaryjnej w Katowicach gdzie zdobył szeroką wiedzę w zakresie interny i diagnostyki obrazowej. Dalsze doświadczenie w chirurgii zdobył biorąc udział w licznych zabiegach i operacjach chirurgicznych, asystujac specjaliście chirurgowi dr. Krzysztofowi Szymie.

Ostatnie 10 lat pracował w Irlandii przy małych i dużych zwierzętach m.in. u dr. Folke Rohrssen w Cahir Co. Tipperary, a także w mieszanej praktyce Donal O’Dwyer and Patrick Jones w dwóch klinikach w Edenderry Co. Offaly i Maynooth Co. Kildare. Od marca 2008 r pełnił rolę weterynarza prowadzącego w charytatywnej klinice dla małych zwierząt w Dublinie (www.stfrancis.ie) . W ciągu ponad 8 lat pracy dla St . Francis uczestniczył w licznych kursach (USG, ortopedii, kardiologii, anestezjologii), szkoleniach (dermatologia małych zwierząt, cukrzyca psów i kotów) oraz kongresach europejskich i międzynarodowych (WSAVA,FECAVA, ESVD) jak również corocznych konferencjach naukowych odbywających się na wydziale weterynaryjnym UCD w Dublinie. Współpracował ze specjalistami w dziedzinie chirurgii i ortopedii (dr William Mc Cartney),okulistyki (dr Michael Woods) czy kardiologii (dr Tom Mullany) oraz kliniką weterynaryjną na UCD w Dublinie konsultując z nimi skomplikowane przypadki. Członek irlandzkiej izby weterynaryjnej VCI, inspektor DAFM (Department of Agriculture Food and Marine) Lubi operować, a każdy trudny przypadek traktuje jako nowe wyzwania. Pasjonuje się szczególnie chirurgią rekonstrukcyjną.

Lubi podróże, dobrą muzykę, wędrówki po górach.

Prowadzi Przychodnię Weterynaryjną VetMedic w Sanoku na ul. Opłotki 4 w Sanoku.

Zakres usług : http://vetmedic.sanok.pl/index.php/pl/uslugi/

 

Redakcja

Komentarze (0)


Pozostałe