Zatrzymano siedmiu nielegalnych imigrantów i trzech organizatorów przekroczenia granicy

  • 26.03.2019, 10:29 (aktualizacja 26.03.2019, 15:50)
  • MK

Podziel się:

Oceń:

Zatrzymano siedmiu nielegalnych imigrantów i trzech organizatorów przekroczenia granicy BiOSG
Siedmiu obywateli Afganistanu, którzy nielegalnie przekroczyli zieloną granicę z Ukrainy do Polski oraz trzech mieszkańców Przemyśla, organizatorów tego przekroczenia, zatrzymali w miniony weekend (24 marca) funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Decyzją sądu organizatorzy przerzutu zostali wczoraj tymczasowo aresztowani. Imigranci wrócili na Ukrainę.

Strażnicy graniczni z Placówki w Hermanowicach skontrolowali oczekujący w pobliżu granicy samochód marki Volkswagen Transporter, wewnątrz znajdował się kierowca. Jednocześnie , około 4 km od granicy państwa zatrzymali audi kolejny pojazd w którym jechało dwóch mężczyzn.

Szybko ustalono, iż kierowcy przyjechali po odbiór grupy nielegalnych imigrantów, która w tym czasie pieszo przekroczyła granicę państwa. Trzej mężczyźni, mieszkańcy Przemyśla (23, 38 i 55 lat) zostali zatrzymani. Usłyszeli zarzuty dot. organizowania nielegalnego przekroczenia granicy państwowej i decyzją sądu osadzeni na trzy miesiące w areszcie.

Zatrzymano również w okolicy m. Młodowice grupę 7 nielegalnych imigrantów, obywateli Afganistanu. Nie posiadali pieniędzy ani dokumentów. Wyjaśnili, że za przerzut do Polski zapłacili po 3 tysiące euro każdy. Granicę ukraińsko – polską przekroczyli idąc pieszo. Po polskiej stronie mieli czekać na nich Polacy i pojazdami odwieźć na zachód Europy.

Wczoraj , zgodnie z umową o readmisji, imigranci zostali przekazani z powrotem na Ukrainę.

W działaniach granicznych brali udział funkcjonariusze z Placówki SG w Hermanowicach, z  Wydziału Operacyjno-Śledczego i Zabezpieczenia Działań.

Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

 

MK

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe