Rodzice zostawili dziecko w rzeszowskim Oknie Życia, teraz chcą je odzyskać

  • 27.03.2019, 11:35 (aktualizacja 27.03.2019, 13:34)
  • MJ
Podziel się:
Oceń:
Rodzice zostawili dziecko w rzeszowskim Oknie Życia, teraz chcą je odzyskać
15 marca do "Okna Życia" w Rzeszowie trafiło dwumiesięczne niemowlę. Zgłosiły się osoby twierdzące, że są biologicznymi rodzicami dziecka.

W piątek 15.03.19 r. około 18.30 w "Oknie Życia" przy Domu Samotnej Matki w Rzeszowie prowadzonym przez Siostry Sercanki został znaleziony 2-miesięczny chłopczyk. Malec był zadbany, czysty i dobrze ubrany. Dostał imię Franciszek Józef.

Okno Życia działa od ponad dziesięciu lat. Jest specjalnie przygotowanym miejscem, które umożliwia matkom anonimowe, bezpieczne pozostawienie w nim dziecka. To już 4 taki przypadek w rzeszowskim "Oknie Życia".

Niespodziewanie do sądu rejonowego w Rzeszowie zgłosiły się dwie osoby twierdzące, że są biologicznymi rodzicami Franciszka. Teraz będą starać się  o odzyskanie dziecka. 

Sąd postanowił, że tymczasowo, na jak najkrótszy okres, chłopiec zostanie przekazany do zastępczego opiekuna. W ciągu kilku najbliższych dni ma zostać podjęta decyzja sędziego referenta co do dalszych losów sytuacji. Zostanie przeprowadzona procedura weryfikacyjna, w tym m.in. badania genetyczne, aby wykluczyć oszustwo. Ośrodek pomocy społecznej sprawdzi też sytuacje w rodzinie. 

 

 

 

 

MJ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe