Cytomammobus Fundacji SOS Życie odwiedzi Sanok

  • 29.03.2019, 08:33 (aktualizacja 29.03.2019, 08:45)
  • MK

Podziel się:

Oceń:

Cytomammobus Fundacji SOS Życie odwiedzi Sanok materiały nadesłane
Cytomammobus mieleckiej Fundacji SOS Życie od 27 marca do 1 kwietnia jest w Ustrzykach Dolnych, obok Zespołu Szkół Publicznych, od 2 do 5 kwietnia będzie w Sanoku , na Placu Harcerskim, a od 8 do 9 kwietnia w Lesku, na parkingu przy parku miejskim.

Już od 2 do 5 kwietnia zapraszamy sanoczanki na bezpłatne badania! 

Z profilaktycznych badań mogą skorzystać panie w wieku od 25 do 69 lat.

Bezpłatna mammografia przeznaczona jest dla kobiet w wieku 50 – 69 lat (profilaktyczne badanie wykonuje się raz na 2 lata), zaś bezpłatne badania cytologiczne dla kobiet między 25 a 59 rokiem życia (badania profilaktyczne powtarzane powinny być co 3 lata).

Każda pani, która otrzymała zaproszenie do uczestnictwa w badaniu musi się wcześniej zarejestrować dzwoniąc po numer 17 582 40 – 60.

Rejestracja i możliwość badań są także dostępne dla kobiet, które nie otrzymały zaproszeń, ale spełniają kryteria wiekowe.

Fundacja SOS Życie w Mielcu realizuje specjalny program badań profilaktycznych dla kobiet, a także warsztatów edukacyjnych dotyczących wczesnego wykrywania raka szyjki macicy i raka piersi. Program realizowany jest dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Społecznego na lata 2014 – 2020 w ramach Działania 7.6, projekt: „Zdrowe i Aktywne Kobiety – ZAK – Profilaktyka raka piesi i raka szyjki macicy”.

Badania realizujemy na najnowszym i najnowocześniejszym  cyfrowym mammografie. W Polsce są tylko cztery cytomammobusy z cyfrowymi mammografami, a na Podkarpaciu jest to pierwsza i jedyna Przychodnia na kółkach, w której wykonuje się kompleksowe badania cytologiczne i mammograficzne wraz z dalszą diagnostyką, do postawienia diagnozy włącznie.

Nasza jednostka mobilna jest integralną częścią referencyjnego Ośrodka Diagnostycznego Chorób Nowotworowych Fundacji SOS Życie w Mielcu.  Zapraszamy do współpracy samorządowców, organizacje pozarządowe zajmujące się zdrowiem, przedstawicieli Kościoła i wszystkich, którzy chcą pomóc nam dotrzeć z tą inicjatywą do kobiet.  

MK

Zdjęcia (4)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe