Ogólnopolski sukces muzyków z Sanoka

  • 30.03.2019, 13:58 (aktualizacja 30.03.2019, 14:23)
  • MJ

Podziel się:

Oceń:

Ogólnopolski sukces muzyków z Sanoka PSM Sanok - na zdjęciu od lewej: Maria Kozimor, Mateusz Wójcik, Zuzanna Kopiec
Wielki sukces odnieśli sanoccy gitarzyści! W dniach od 25-27 marca 19 r. obył się VIII Ogólnopolski Festiwal i Konkurs Gitarowy Gitara Viva w Kielcach.

W dniach 25-27 marca 2019 r. w Kielcach odbył się VIII Ogólnopolski Festiwal i Konkurs Gitarowy Gitara Viva!. Co dwa lata do Kielc przyjeżdżają najlepsi młodzi gitarzyści oraz zespoły kameralne z terenu całej Polski.       W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło 79 solistów oraz 17 zespołów. I tym razem nie zabrakło reprezentacji z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Wandy Kossakowej w Sanoku, która po raz kolejny stanęła na wysokości zadania. W kategorii solistów do lat 16 wyróżnienie otrzymał Mateusz Wójciknatomiast w kategorii zespołów kameralnych szkół muzycznych II stopnia duet gitarowy w składzie: Maria Kozimor, Zuzanna Kopiecotrzymał II nagrodę.  Młodzi laureaci konkursu kształcą się w klasie gitary dr Iwony Bodziak.

Konkurs objęty został patronatem Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie. Sukces w tak prestiżowym konkursie jest dla młodych wykonawców dużym wyróżnieniem oraz inspiracją do dalszego rozwoju.

 

 

Źródło : psmsanok

MJ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe