Nie ma mocnych na kobiety z Płowiec! - ZAPRASZAMY NA PREMIERĘ JUŻ W NIEDZIELĘ!

  • 14.04.2019, 15:09 (aktualizacja 16.04.2019, 00:48)
  • MK
Podziel się:
Oceń:
Nie ma mocnych na kobiety z Płowiec! - ZAPRASZAMY NA PREMIERĘ JUŻ W NIEDZIELĘ! okładka singla "Nie ma mocnych" zdjęcie do okładki singla : Anita&Oskar Fotografia
Matki, żony, babcie pracujące zawodowo i rencistki ale przede wszystkim kobiety, które nie znoszą nudy - to Koło Gospodyń Wiejskich w Płowcach.

Koło Gospodyń Wiejskich z Płowiec, które pracują na terenie Gminy Sanok przyzwyczaiły już nas do nietypowych działań - cokolwiek robią, robią to ze swoim własnym smaczkiem oddając hołd tradycji, ale robiąc to w nowoczesny sposób. Tym razem jednak Panie mają szansę zaskoczyć całą Polskę, ponieważ weekend 16 i 17 marca spędziły na planie teledysku do swojej własnej piosenki! Pomysł na nagranie teledysku tlił się w głowach pań już od dłuższego czasu a cel był prosty - urozmaicić trochę materiały na ich fanpage na portalu Facebook

Miałyśmy się przebrać za babki, usiąść gdzieś koło szkoły w Płowcach i tańczyć do jakiejś piosenki, Sławomira czy Zenka - wspomina pani Dorota

 


Jednak jej syn, Adrian (pseudonim Powi), który zajmuje się na co dzień produkcją muzyki i śpiewem stwierdził że można z tym pomysłem pójść dalej. Po kilku rozpatrzonych możliwościach zabrał się za wyprodukowanie i napisanie całkiem nowej i oryginalnej piosenki. Nagrał na początku sam demo z którym panie z Koła Gospodyń Wiejskich miały się zaznajomić a potem same nagrać.

Umówiłyśmy się na nagrywanie tej piosenki i plan był taki że będzie to nasze pierwsze podejście, a potem w innym dniu nagramy to jeszcze raz. Ale okazało się że dałyśmy radę za pierwszym! - opowiada z dumą pani Jasia z KGW Płowce.

Piosenka opowiada o pracy i gościnności zachwalając siłę i pomysłowość Pań mieszkających w Płowcach. Gospodynie jasno dają znać że na takie kobiety „Nie Ma Mocnych”. Utwór jest taneczny i łączy w sobie elementy bałkańskie popularne w Polsce dzięki muzyce Gorana Bregovica, z elektroniką, dlatego piosenka ma szansę spodobać się nie tylko dorosłym ale również młodzieży.

Chcemy pokazać, że Koło Gospodyń Wiejskich nie musi być kojarzone ze starszymi paniami w koralach śpiewających stare tradycyjne piosenki na dożynkach. Mamy swoje lata ale cały czas jesteśmy młode duchem więc takie jest też nasze koło! - mówi pani Asia.

Powi, który jest producentem i autorem tekstu piosenki jest także pomysłodawcą teledysku, który powstawał w Karczmie przed wejściem do Skansenu. W nagraniach towarzyszył im Regionalny Zespół Ludowy Ziemia Sanocka z Nowosielec oraz statyści. Zachował się także element z oryginalnego pomysłu w postaci starszych babek za które przebrane były dwie statystki, jeden statysta oraz jedna z Pań z Koła Gospodyń z Płowiec.
Podczas nagrywania, dało się także odczuć zapraszającą atmosferę osób pracujących w Skansenie.
Panie miały okazję nakręcić ujęcia z bryczką konną, która jest dostępna dla turystów zwiedzających Skansen w Galerii u Tesi.

Premiera teledysku wraz z piosenką odbędzie się 14 kwietnia w restauracji NoBo Cafe w Sanoku.
Po premierze, teledysk będzie dostępny w serwisie YouTube, a piosenkę będzie można kupić w popularnych sklepach internetowych jak iTunes czy posłuchać na Spotify!

Zapowiada się ciekawa premiera, ponieważ KGW Płowce będzie pierwszym kołem w Polsce które nagrało swoją własną piosenkę wraz z teledyskiem!

Byliśmy z ekipą nagrywającą teledysk przez dwa dni w Skansenie. Relacjonowaliśmy na żywo dla Państwa niektóre ze scen. Zapraszamy do obejrzenia pozostałych materiałów filmowych oraz zdjęć z dwudniowego planu w Skansenie oraz w Wiejskim Domu Kultury w Płowcach. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tych dwóch niezwykle wesołych i ciekawych dni.
 

MK

Zdjęcia (63)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Aszka
Aszka 13.04.2019, 14:24
Brawo dla Pań. ! Jesteście super!

Pozostałe