Uroczyste otwarcie Bloku Operacyjnego i Centralnej Sterylizacji w Sanockim Szpitalu

  • 01.04.2019, 14:17 (aktualizacja 02.04.2019, 08:41)
  • Redakcja

Podziel się:

Oceń:

Uroczyste otwarcie Bloku Operacyjnego i Centralnej Sterylizacji w Sanockim Szpitalu Powiat Sanocki
W dniu 30 marca 2019 r. odbyło się uroczyste otwarcie Bloku Operacyjnego i Centralnej Sterylizacji w Sanockim Szpitalu.

W ramach realizacji inwestycji powstało 5 nowoczesnych sal operacyjnych. Nowe wyposażenie pozwoli na wykonywanie większej ilości specjalistycznych zabiegów i operacji. Elektroniczny system sterujący czy bezdotykowo przesuwane lampy i otwierane drzwi, podniosą sterylność i efektywność wykonywanych zabiegów i operacji.

Nowy blok wraz z centralną sterylizacją są bardzo dużą poprawą bezpieczeństwa zdrowotnego pacjentów szpitala oraz nadają lepszy komfort pracy personelowi. 


Na otwarciu, na zaproszenie Starosty Sanockiego Stanisława Chęć oraz dyrektora szpitala Henryka Przybycienia, przybyło wielu wybitnych gości w tym m.in. Posłowie na Sejm RP Bogdan Rzońca, Piotr Babinetz, Piotr Uruski, Wiceminister Zdrowia Maciej Miłkowski, w imieniu Pani Wojewody Pani dyrektor Jolanta – Tomczyk -FilaStanisław Kruczek oraz Pani Maria Kurowska Członkowie Zarządu Województwa Podkarpackiego.

Całkowita wartość projektu w ramach, którego realizowane było zadanie „Poprawa bezpieczeństwa zdrowotnego w Regionie Bieszczadzkim poprzez rozbudowę i przebudowę SPZOZ w Sanoku- ETAP I Blok Operacyjny i Centrala Sterylizatornia” wyniosła 22 342 669,52 zł, z czego:

  • dofinansowanie ze środków EFRR 9 994 156,23 zł;
  • wkład własny SPZOZ 12 348 513,29 zł ( w tym dotacja powiatu sanockiego 1 423 444,00). 


Źródło: Powiat Sanocki

Redakcja

Zdjęcia (11)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe