Akcja Kłusownik-19 ratuje sarnę i bociana

  • 01.04.2019, 15:38 (aktualizacja 01.04.2019, 15:47)
  • MJ

Podziel się:

Oceń:

Akcja Kłusownik-19 ratuje sarnę i bociana
W ostatnich dniach Straż Leśna z Nadleśnictwa Sieniawa uratowała dwójkę rannych, dzikich zwierząt.

W niedzielę 31 marca przy drodze w pobliżu miejscowości Gniewczyna Tryniecka znaleziona została sarna, potrącona najprawdopodobniej przez pojazd mechaniczny. Złamana noga uniemożliwiała zwierzęciu poruszanie się. W tym samym czasie w miejscowości Sieniawa znaleziony został bocian biały, który miał złamane skrzydło.

 

- Rannymi zwierzętami zainteresowali się przebywający w tych miejscach ludzie, to oni, kierując się współczuciem i troską, powiadomili nas o zaistniałych wypadkach – mówi Tomasz Mikulski, komendant Posterunku Straży Leśnej w Nadleśnictwie Sieniawa. - Te historie mogłyby skończyć się tragicznie, gdyby na trop rannych zwierząt wpadły bezpańskie, wałęsające się w tej okolicy psy.

Wezwany na miejsce strażnik leśny wraz z przybraną do pomocy osobą złapali ranne zwierzęta i po udzieleniu im doraźnej pomocy przewieźli do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu, gdzie zajęli się nimi specjaliści.  

 

Akcje wymierzone w kłusowników i złodziei drewna organizowane są przez Straż Leśną głównie w weekendy. Podczas tej ostatniej ujawniono przypadki kradzieży drewna, zdjęto kilkadziesiąt sztuk wnyków, ukarano mandatami lub pouczono kilkunastu kierowców, którzy naruszyli zakaz wjazdu na tereny leśne.

 

Tekst: Edward Marszałek

rzecznik prasowy RDLP w Krośnie

Zdjęcia: Tomasz Mikulski, Nadleśnictwie Sieniawa

MJ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe