Szkoła Podstawowa w Zahutyniu - wywalczono osiem klas!

  • 02.04.2019, 06:30
  • MJ

Podziel się:

Oceń:

Szkoła Podstawowa w Zahutyniu - wywalczono osiem klas! Aneta Szczepek
Po prawie trzy letnich staraniach rodziców udało się wywalczyć pełne nauczanie ośmioklasowe w Szkole Podstawowej w Zahutyniu. Decyzja została uchwalona na sesji Rady Miasta i Gminy Zagórz 22.03.2019 roku.

Od wiosny 2017 roku rodzice prowadzili żmudną walkę z ówczesną władzą o utworzenie szkoły ośmioklasowej w Zahutyniu. Początkowo spotykali się ze stanowczą odmową, argumentowaną niżem demograficznym oraz brakiem funduszy, mimo tego nie poddawali się.

Rok temu 02.02.2018 r. społeczność szkolna osiągnęła mały sukces- została podjęta przez ówczesną Radę Miasta i Gminy Zagórz uchwała o zmianie struktury Szkoły Podstawowej w Zahutyniu. Niestety wciąż spotykali się z oporem władz samorządowych Gminy Zagórz, pomimo wsparcia od strony Urzędu Wojewódzkiego i Kuratorium Oświaty.

Od 01.09.2018 roku nauka w tej placówce odbywa się w klasach od I-IV wraz z oddziałem przedszkolnym.

25 stycznia Rada Miasta i Gminy Zagórz przystąpiła do podjęcia uchwały intencyjnej o zmianie przekształceniu struktury  Szkoły Podstawowej im. Władysława Beliny-Prażmowskiego. Uchwała została przegłosowana jednogłośnie przez Radnych  VIII kadencja samorządu terytorialnego  
Gminy Zagórz. 

 

Dzień 22.03.2019 na długo pozostanie w pamięci społeczności szkolnej Naszej placówki. (...) Po prawie 3 letniej „walce” pełnej determinacji decyzja utworzenia od nowego roku szkolnego pełnego nauczania ośmioklasowego jest dla Naszych dzieci drogowskazem ku bezpiecznej przyszłości. Wspólnie otworzyliśmy przed Naszymi dziećmi ich „Małą Ojczyznę”. - pisze Aneta Szczepek 

Aneta Szczepek przewodziła w walce jako Przewodnicząca Szkoły Podstawowej a obecna Radna Miasta i Gminy Zagórz.

MJ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe