"Sprzątamy Orli Kamień" - Udało się zebrać ponad 300 kg śmieci!

  • 02.04.2019, 10:40 (aktualizacja 02.04.2019, 14:32)
  • MJ

Podziel się:

Oceń:

"Sprzątamy Orli Kamień" - Udało się zebrać ponad 300 kg śmieci! Pozytywnie Zabiegani Sanok
W sobotę, 30 marca o 8 rano grupa biegaczy "Pozytywnie Zabiegami Sanok" wraz z ochotnikami posprzątali szlak turystyczny na Orli Kamień. Udało się zebrać ponad 300 kg śmieci.

Grupa zdecydowała się na wysprzątanie tego terenu, ponieważ jest on częstym miejscem ich treningu. Jednocześnie jest chętnie odwiedzany przez wielu Sanoczan, jak i zarówno turystów, w celach rekreacyjnych. 

W chłodny sobotni poranek, punkt 8:00, na parkingu obok Skansenu stawiło się ponad 20 osób, wraz z dziećmi. Zostali podzieleni na dwie grupy i ruszyli w teren! 
Pierwsza grupa została wysłana na szlak od strony ulicy Gajowej, natomiast druga udała się szlakiem prowadzącym od Studni Królewskiej. 

Jak można było się spodziewać, największe zaśmiecenie było zlokalizowane wokół miejsc wypoczynku.

Worki z ponad 300 kilogramowymi śmieciami trafiły do leśniczówki w Lisznej (leśniczy zajmuje się utrzymaniem szlaku).

Wszyscy zmęczeni, ale szczęśliwi zgodnie stwierdzili, że tego typu akcje są niezwykle cenne. Warto dbać bowiem o otaczające nas środowisko oraz dawać przykład najmłodszym. Jednak przede wszystkim warto nie śmiecić‼️ - piszą na facebook'owej stronie grup

 

W sobotę 6 kwietnia o godzinie 11:00 Pozytywnie Zabiegani Sanok włączą się również w naszą akcję sprzątania "Wiosenne porządki nad Sanem - akcja sprzątania brzegów Sanu"

 

 

 

MJ

Zdjęcia (26)


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Karol
Karol 02.04.2019, 13:29
BRAWO, wielki szacunek !
fred
fred 02.04.2019, 12:28
Tak trzymajcie jestem naprawde dumny że sa w Polsce ludzie podobni do mnie... Samo sie nie posprząta... Nigdy nie rezygnujcie to co robimy jest po prostu słuszne.

Pozostałe