Uwaga na motocyklistów! Patrz w lusterka!

  • 04.04.2019, 07:30
  • Redakcja

Podziel się:

Oceń:

 Uwaga na motocyklistów! Patrz w lusterka! KMP Przemyśl
Wraz z początkiem długo wyczekiwanej wiosny na naszych drogach możemy spotkać coraz więcej motocyklistów. Pamiętajmy w zderzeniu z samochodem, mają oni niewielkie szanse na to, żeby wyjść z wypadku bez szwanku. Zachowajmy szczególną ostrożność na drodze.

Na drogach naszego regionu już widać tych najbardziej zniecierpliwionych motocyklistów, którzy odkurzyli po zimie swoje jednoślady i wyjechali nimi na ulice. Jednak pamiętajmy, że jazda motocyklem wymaga odpowiedzialności. Motocyklista w zderzeniu z samochodem ma małe szanse na wyjście bez szwanku. Już samo uderzenie lusterkiem samochodu, może skończyć się tragicznie - ciężkimi obrażeniami, kalectwem, a nawet utratą życia.

Kierujący motocyklami należą do grupy tzw. "niechronionych użytkowników dróg" - tzn., że poza ubraniem, czy kaskiem, przed zderzeniem nic ich nie ochrania. Inaczej jest w przypadku kierujących autem, których chronią pasy, poduszki powietrzne, czy karoseria samochodu.Podkarpaccy policjanci apelują do kierujących pojazdami, aby zachowali szczególną ostrożność wobec osób poruszających się jednośladami. Natomiast do motocyklistów - o rozwagę.

Pamiętajmy, że do największych tragedii z udziałem kierujących motocyklami dochodzi wówczas, gdy nad rozsądkiem bierze górę brawura i zbyt szybka jazda. Myśl, że „jestem nieśmiertelny, a droga należy tylko do mnie”, nie prowadzi do niczego dobrego. Najważniejsze jest bezpieczeństwo, a nie to, żeby jak najszybciej dojechać do celu.

 

KMP Przemyśl

Redakcja

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
As
As 04.04.2019, 09:20
Tytuł tak samo mądry jak połowa tych iduotow na motorach co myślą że są bogami dróg... Niech oni też uważają i zaczną używać mózgu, a nie patrz w lusterka bo ja zapier... Ile wejdzie

Pozostałe